NA KORAK DO DRUGOG KRUGA / Srbiji ključna pobjeda

Reprezentacija Srbije ostvarila je ključnu pobjedu u Poreču protiv Norveške, 27:26, koja ju je dovela na korak do drugog kruga SP-a.

21.1.2009.
20:22

Srbiji je, nakon poraza od Danske i Brazila, u srijedu protiv Norveške igrala samo pobjeda ili eventualno neriješeno za prolazak u drugi krug.

Čovjek odluke za Srbiju bio je Marko Vujin koji je u sjajnom drugom poluvremenu Norvežanima utrpao osam pogodaka.

Obje ekipe igrale su grubo i čvrsto u obrani, ali reprezentacija Srbije je bila vrlo raspoložena u napadu. Stvarali su mnogo šansi, a da nije bilo Steinara Egea na golu skandinavaca, razlika na poluvremenu bi bila puno veća od 12:10 za naše susjede.

U drugom dijelu bodreni navijačima, Norvežani okreću rezultat u svoju korist, no raspoloženi Marko Vujin odvodi Srbiju do iznimno važna dva boda.

Norveška u četvrtak igra protiv Danske za bodove koje će eventualno prenijeti u drugi krug, a Srbija mora pobijediti Saudijsku Arabiju za prolaz dalje.

Najbolji strijelac Norvežana bio je Frank Loke sa šest pogodaka.