Srbija na korak od polufinala

Rukometašice Srbije savladale su Dansku rezultatom 29:26 (16:14)

11.12.2012.
21:54

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je selekciju Danske sa 29:26 (16:14), u drugom kolu druge faze Evropskog prvenstva.

Ovom pobedom Srbija je nadomak plasmana u polufinale pošto je preuzela drugo mesto u grupi sa pet bodova i ima tri boda manje od Norveške, koja je obezbedila prolaz među četiri najbolja tima.

U poslednjem kolu Srbija igra u četvrtak odlučujuću utakmicu protiv Francuske i iz tog meča dovoljan joj je bod.

Ekipa Saše Boškovića u prvom poluvremenu je dominirala, imala je šest golova prednosti, ali su se Dankinje vratile i početkom drugog poluvremena su povele sa 19:17.

Kriza u igri srpskog tima na početku drugog dela. Danska je preokrenula, povela sa dva gola prednosti (19:17), ali je Srbija serijom od 4-1 ponovo preuzela vođstvo. Do kraja meča Srbija nije ispuštala prednost pod dirigentskom palicom Sanje Damnjanović.

Katarina Tomašević je sjajnim odbranama, ukupno 17, pokrenula našu ekipu, a u napadu su briljirale Sanja Damnjanović sa osam golova, Svetlana Ogrenjović sa šest i Biljana Filipović sa pet golova.