BRAZIL - ŠVICARSKA 1:0 / Casemirova 'bomba' bacila cijelu Srbiju u euforiju: Glavni favorit turnira osigurao drugi krug

Tekstualni prijenos utakmice moglis te pratiti uživo na portalu Net.hr

28.11.2022.
16:29

Nogometaši Brazila pobijedili su Švicarsku sa 1-0 (0-0) u drugom kolu skupine G na Svjetskom prvenstvu u Katru i time su postali druga momčad koja je uoči zadnjeg kola osigurala plasman u osminu finala.

Pobjednika dvoboja odigranog na stadionu 974 u Dohi odlučio je Casemiro pogotkom iz kaznenog prostora u 83. minuti. Brazilcima je u 64. minuti zbog zaleđa poništen pogodak koji je postigao Vinicius. Švicarci su ostali bez udarca unutar okvira, a uputili su ih četiri koje je brazilska obrana blokirala.

Uoči posljednjeg kola na ljestvici vodi Brazil sa šest bodova, Švicarska je druga sa tri, a po jedan bod imaju Kamerun i Srbija. Zadnje kolo je na rasporedu u petak, 2. prosinca, a sastat će se Kamerun - Brazil i Srbija - Švicarska.

TIJEK UTAKMICE

SVJETSKO PRVENSTVO SKUPINA G

BRAZIL - ŠVICARSKA 1:0

BRAZIL: Alisson - Eder Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro - Paqueta, Casemiro, Fred - Raphina, Vinicius Jr., Richarlison

ŠVICARSKA: Sommer - Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez - Freuler, Xhaka - Vargas, Sow, Rieder - Embolo

Kraj dvoboja.

90+4' Vinicius je pronašao Rodryga, no on puca iz dobre prilike u Sommera.

90+3' Vinicius se našao u dobroj prilici u kontri, no nisu se on i Rdorygo razumjeli na terenu.

87' Rodrygo gađa iz teške pozicije, Sommer brani.

86' Frei umjesto Widmera. Na drugoj strani Alex Sandro izlazi, u igri je Telles.

83' GOOOOOOOL! Kakva bomba Casemira, jaki udarac vanjskom u drugi kut, gotovo iz ničega.

81' Guimares puca glavom nakon kornera s ruba kaznenog prostora, lakši zadatak Sommer nije mogao imati.

76' Izlazi Sow, ulazi Seferović. Igru je napustio i Embolo, umjesto njega je na travnjaku Aebischer.

74' Ulaze Jesus i Anthony, izlaze Richarlison i Raphinha.

71' Blokiraju crveni šut Viniciusa iz kontranapada.

69' Dvojbeni prekršaj Akajnjija na Viniciusu, obje klupe su skočile, Brazilci traže žuti karton, a Švicarci se bune zbog prekršaja.

65' Vinicius je postigao pogodak, ali VAR se javio i poništio gol zbog zaleđa Richarlisona.

60' Razbudila se Švicarska, pucaju Fernandes i Sow, opet sigurno blokira zadnja linija Brazila.

58' Fred ide van, ulazi Guimares. Kod Švicarske Vargas i Rieder izlaze, a na travnjaku su Steffen i Fernandes.

55' Stišću Švicarci, puca i Widmer u blok.

54' Zakuhalo se ispred gola Brazilaca, Rieder je ubacio u peterac, Sow je imao veliku priliku sa četiri metra, no puca u gusti blok, najveća šansa na utakmici za crvene.

53' Fred je na drugoj strani dobio žuti karton također.

51' Rieder je dobio javnu opomenu.

46' Krenuo je nastavak.

Prvi dio je završen.

44' Tri ubačaja Raphinhe zaredom, sve su očistili Švicarci.

40' U dobroj prilici na pet metara od gola, našao se Ruben Vargas, ali nije puknuo prema brazilskom golu jer se nije dobro snašao.

37' Militao, stoper, koji danas igra beka i mijenja ozlijeđenog Danila, šutira s ruba kaznenog prostora, ali samo u blok.

31' Raphinha traži šut jačom lijevom nogom, no puca u dobro pozicioniranog Sommera.

27' Prva velika prilika za Brazil. Raphinha dodaje za Viniciusa koji iz velike prilike traži prvi kut, no tamo je sjajni Sommer.

22' Švicarci se solidno brane u formaciji 4-4-2.

12' Lijepa akcija Brazilaca, Paqueta čudesno gura loptu na krilo za Richarlisona koji traži Viniciusa, no našao je samo stopera crvenih.

10' Traje početno ispitivanje snaga bez značajnih prilika.

3' Prohujala je opasna lopta kroz peterac Švicaraca, no nitko se nije našao da ju gurne u mrežu.

1' Početa je utakmica.

-----------------------------------------------------

Danas od 17 sati igraju Brazil i Švicarska. Prošli i budući suparnici Srbije na Svjetskom prvenstvu.

Pobjednik ove utakmice će osigurati kartu za osminu finala Svjetskog prvenstva, a navijači Orlova će se nadati trijumfu Brazila, jer će na taj način imati veće šanse proći dalje u 3. kolu i susretu sa Švicarskom.

Prošla dva puta kada su se ovi protivnici susreli na SP- u završilo je podjelom bodova.

Švicarci su u prvom susretu svladali Kamerun, dok je Brazil nadjačao Srbiju s 2:0. Neymara neće biti zbog ozljede do kraja grupne faze.