KAMERUN - SRBIJA 3:3 / Srbija ostala bez pobjede u utakmici prvenstva: Spektakularan susret, vidjeli smo šest pogodaka i hrpu prilika

Srbija i Kamerun odigrali su možda i najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela prvenstva

28.11.2022.
10:10

U susretu 2. kola skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu Kamerun i Srbija su na stadionu Al Janoub igrali 3-3 (1-2). Bila je to spektakularna utakmica u kojoj smo vidjeli hrpu golova i promašenih prilika.

VATRENI NA UDARU /

Legendarni Britanac usred utakmice se sprdao s našim Dejanom: 'Ne vjerujem mu. Neka pokaže putovnicu'

Srbija je sjajno otvorila susret, Aleksandar Mitrović je prvo pogodio stativu nakon što se krasno oslobodio svog čuvara, da bi koju minutu kasnije promašio 'mrtvaca'. Jako je pucao, ali pokraj gola i onda slijedi šok!

Poveo je Kamerun golom Jean-Charlesa Castelletta (29), no Srbija je preokrenula s dva gola u sudačkoj nadoknadi koje su postigli Strahinja Pavlović (45+1) i Sergej Milinković-Savić (45+3). U nastavku je Mitrović (53) povisio na 3-1 za Srbiju i činilo se da će Orlovi susret privesti kraju. U tim su trenucima bili bolja momčad na terenu, a onda nova kiša golova.

SPektakl

Kamerun uzvraća baš kao i Srbi, u samo dvije minute stigli su do izjednačenja. Vincent Aboubakar (63) je prekrasno lobao Milinković-Savića, da bi samo par minuta kasnije asisitrao Ericu Maximu Choupo-Motingu (66) za konačnih 3-3. Kamerun je tako prekinuo crni niz poraza na Svjetskom prvenstvu. Do ovog susreta upisali su osam poraza u nizu.

I za Kamerun i za Srbiju ovo je prvi bod na SP, pa su ostali na trećem i četvrtom mjestu ljestvice. Na čelu su Brazil i Švicarska sa po tri boda, a još će i igrati međusobno od 17 sati.

Drugo kolo SP-a, skupina G

Kamerun - Srbija (3:3)

(Castelletto 29', Aboubakar 63', Choupo-Moting 66'/ Pavlović 46', Milinković-Savić 49', Mitrović 53')

Sastavi:

Kamerun (4-3-3): Epassy - Fai, Castelletto, N'Koulou, Tolo - Anguissa, Kunde, Hongla - Mbuemo, Choupo-Moting - Ekambi

Srbija (3-4-3): Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Maksimović, Kostić - Tadić, Milinković-Savić - Mitrović

--------

Kraj! Srbija i Kamerun su remizirali u sjajnoj utakmici!

95' - Milinković-Savić brani pokušaj Kamerunaca iz slobodnjaka

91' - Mitrović je bio u dobroj prilici, ali je bilo zaleđe

91' - Igrat će se još šest minuta

88' - Kostić je sada probao iznenaditi Epassyja, ali Kamerunac s lakoćom brani

85' - Tadić je lijepo uposlio Kostića koji šalje povratnu, ali tamo nema nikoga

78' - Trostruka promjena kod Srbije: Ušli su Radonjić, Grujić i Babić, a igru su napustili Živković, Milinković-Savić i Veljković

78' - Milinković-Savić gađa iz daljine, ali ništa

77' - Potpuno otvorena utakmica, juri se s obje strane

76' - Mitrović je ponovno imao veliku priliku, ali njegov pokušaj brani Epassy

68' - Mijenjaju Kamerunci, ušsli su Ondoua i Bassogog, a izašli Kunde i Ekambi

66' - GOOOOL! Je li ovo moguće! Kamerunci uzvraćaju istom mjerom! U samo tri minute su stigli do izjednačenja, Aboubakar je proigrao Choupo-Motinga na drugoj i to je 3:3!

64' - GOOOL! Nevjerojatno! Prvo je svirano zaleđe, ali onda je intervenirao VAR i nakon koje minute mijena se odluka. Prekrasno je Aboubakar lobao Milinković-Savića i Kamerun se vraća u igru

63' - Prekrasan lob Aboubakara, ali je bio u zaleđu. Šteta, bio bi to brutalan pogodak

62' - Probao je sada Ekambi s lijeve strane, ali brani s lakoćom Miliknović-Savić

56' - Izašao je i Pavlović kod Srbije, čini se da ima malih problema s ozljedom, mijenja ga Stefan Mitrović

55' - Izlazi Hongla kod Kameruna, a ušao je Aboubakar

53' - GOOOOOL! Srbija vodi 3:1 nakon krasne akcije u kojoj je lopta došla do Mitrovića koji nema težak zadatak i zabija za 3:1!

49' - Kostić je sada bio u minimalnom zaleđu

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Srbija vodi 2:1 golovima Pavlovića i Milinković-Savića, za Kamerun je zabio Castelletto

Kraj prvog dijela! Sadržajna, zanimljiva utakmica u kojoj smo vidjeli svega. Mitrović je pogodio stativu i promašio 'mrtvaca' nakon čega stiže hladni tuš i pogodak Castelletta za vodstvo Kameruna. Pred kraj prvog dijela Orlovi dolaze do preokreta i to u tri minuta. Prvo je zabio Pavlović u 46. minuti nakon asistencije Tadića, da bi Milinković-Savić krasno pogodio lijevom nogom za 2:1 u 49. minuti.

52' - Vratar Srbije je sada rizično istrčao, ali je na kraju sve dobro završilo za Orlove

51' - Odmah Srbija prijeti! Mitrović se našao u dobroj prilici, ali je njegov pokušaj blokiran te je lopta otišla malo pokraj gola! Bit će korner za Orlove!

49' - GOOOOOL! Kakvih par minuta za Srbiju! Sergej Milinkovič-Savić je precizno pogodio lijevom nogom u prvi kut Epassyja, Srbija vodi 2:1!

46' - GOOOOL! Srbija je stigla do izjednačenja pred sam kraj poluvremena! Lijepo je ubacio Tadić iz slobodnjaka, a Pavlović krasno pogađa glavom u drugi kut

46' - Igrat će se još šest minuta sučeve nadoknade

43' - Velika prilika za Kamerunce! Pogreška u sredini, Kunde se sjurio prema vratima Srbije, ali nije najbolje pucao i Milinković-Savić brani

41' - Tadić je sada ubacio s lijeve strane, ali dobra reakcije obrane Kameruna

39' - Tadić je promašio iz solidne situacije, a još je naknadno suđeno i zaleđe

38' - Lijepa kombinacija Živkovića i Tadića, ali ništa od svega

36' - Kamerunci sada nešto pokušavaju iskombinirati

29' - GOOOOL! Kamerun je zabio za vodstvo, slavi cijela njihova klupa, Srbija šokirana! Strijelac je bio Castelletto koji je nakon kornera ispratio akciju na drugoj i pogodio za 1:0!

24' - N'Koulou je zaradio žuti karton zbog prekršaja, Srbija ima "skraćeni korner"

19' - Evo prve prilike za Kamerun! Dobro je pucao iz voleja Kunde, ali je dobro postavljen Milinković-Savić

17' - Kakva sada prilika za Mitrovića! N'Kolou je probao izbiti, ali je pogodio suigrača, lopta se odbila i stigla pred srpskog napadača koji je imao čistog zicera, ali puca pokraj gola!

11' - Trese se vratnica! Ostaje 0:0, krasan dupli pas Kostić i Mitrovića koji slabo prima, ali onda se prekrasno oslobađa svog čuvara i puca lijevom nogom, ali pogađa stativu! Prva velika prilika susreta

8' - Glasna je podrška s tribina za Srbiju

4' - Zanimljivo, jedan od najboljih igrača Kameruna danas ne igra zbog vjerojatnih sukoba. Andre Onana danas nije ni na klupi, Fabrizio Romano javlja da je riječ o disciplinskim mjerama. S druge strane, za Srbiju kreće Filip Kostić koji je imao problema s ozljedama

1' - Počeo je susret odluke za Srbiju!