VATRENI NA UDARU / Legendarni Britanac usred utakmice se sprdao s našim Dejanom: 'Ne vjerujem mu. Neka pokaže putovnicu'

Često osporavani Lovren igra sasvim solidno na ovom prvenstvu

28.11.2022.
8:53
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Kanadu 4-1 (2-1) u dvoboju drugog kola skupine F svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

DALIĆ DOBRO ODLUČIO /

Jeličić stao u obranu često kritiziranog Vatrenog: 'On je Beckenbauer iz Čapljine, a Lovren sjekira iz Zenice. Pa nije sve crno-bijelo...'

Kanada je povela golom Alphonsa Daviesa već u drugoj minuti, ali je potom uslijedio preokret. Andrej Kramarić je zabio dva, u 36. i 70. minuti, a Marko Livaja jedan pogodak, u 44. minuti, za slavlje Hrvata. Sve je okončano golom Lovre Majera u 94. minuti.

A uoči utakmice legendarni Dean Saunders našalio se na račun Dejana Lovrena, koji je unatoč svim kritikama jedan od naših najboljih igrača u Kataru.

"Momčad Hrvatske stari. Lovren, nisam mislio da će i dalje igrati, ali je još uvijek tu. Bivši branič Liverpoola sada igra u Rusiji", počeo je pa je zatim odgovorio na pitanje hoće li ga brzonogi Kanađani pretrčavati.

"I ja bih ga sada mogao pretrčati", bocnuo ga je 58-godišnji Saunders. Potom je i za vrijeme utakmice pričao o Zeničaninu.

"Nisam ni znao da su Lovrenu 33 godine. Mislio sam da je puno stariji. Moramo mu provjeriti putovnicu. Igra barem deset metara preduboko. U momčadi imate trojicu vrhunskih veznih igrača, a jedan od njih je Modrić. Moraju igrati nogomet 'box to box', osim ako se ne boje tempa kanadske prednje linije pa su se povukli", naglasio je ovaj Velšanin koji je tijekom karijere igrao za klubove poput Derbyja, Liverpoola, Aston Ville, Galatasaraya, Benfice i drugih.