FRANCUSKA - AUSTRALIJA 4:1 / Svjetski prvaci preokretom krenuli prema obrani naslova: Giroud, Mbappe i društvo sjajno kombinirali

Visokom pobjedom je Francuska otvorila put kao obrani naslova

22.11.2022.
22:03

Nogometaši Francuske, aktualni svjetski prvaci, otvorili su SP kojem je domaćin Katar, pobjedom protiv Australije 4-1 (2-1) u ogledu prvog kola skupine D.

Australija je šokirala svjetskog prvaka pogotkom Goodwina u devetoj minuti. No, mnogo bolja Francuska nije dopustila da suparnik dugo vremena uživa u vodstvu, već je do kraja prvog dijela okrenula rezultat. Strijelci su bili Rabiot u 27. te Giroud u 32. minuti.

U nastavku utakmice Francuzi su nastavili dominirati i napadati te su postigli nova dva gola. Mbappe je bio strijelac u 68., a još jednom Giroud u 71. minuti. Sjajni Olivier Giroud je time došao do 51. reprezentativnog gola u karijeri te se na vječnoj ljestvici strijelaca francuske reprezentacije izjednačio s Thierryjem Henryjem.

U drugom kolu, u subotu 26. studenoga, igraju Tunis i Australija te Francuska i Danska. Na ljestvici Francuska ima tri boda, po bod su skupili Danska i Tunis, dok je posljednja Australija bez bodova.

UŽIVO

Utakmica Svjetskog prvenstva, Skupina D

Francuska - Australija 4:1

Francuska: Lloris, Upamecano, Konate, Hernandez, Pavard, Tchouameni, Griezmann, Rabiot, Dembele, Mbappe, Giroud

Austraija: Ryan, Souttar, Rowles, Atkinson, Behich, Mooy, McGree, Irvine, Leckie, Goodwin, Duke

90+5' Ljudi odlaze sa stadiona polagano, tempo utakmice se smirio.

90' Čeka nas sedam minuta sudačkog dodatka.

90' Ryan spašava Australiju od petarde, glavom je pucao Konate nakon kornera.

89' Barcelonin Kounde ulazi u igru, uz njega je na terenu i Marcus Thuram. Izašli su Giroud i Pavard.

83' Sjajna lopta Griezmanna za Mbappea, ovaj ju nije amortizirao, da je, to bi bio pogodak vjerojatno.

80' Javna opomena za Irvinea zbog prekršaja na sredini terena.

76' Tchouameni i Dembele napuštaju travnjak, Fofana i Coman ulaze u igru.

71' Mbappe je sada u ulozi asistenta, a Giroud je strijelac. Treći pogodak glavom Francuza.

68' Na asistenciju Dembelea pogađa Mbappe glavom u drugi kut Ryanovog gola.

67' Jako dobra kombinacija Francuza završava šutom Griezmanna, s crte spašavaju braniči zelenožutih.

65' Mbappe puca u blok Atkinsona, koji cijelu utakmicu muku muči s desetkom Tricolora.

63' Konate glavom puca nakon kornera, nije ozbiljnije zaprijetio.

60' Mbappe je pobjegao obrani Australaca, ali kranjim naporima stoperi Socceroosa spriječavaju gol.

56' Izlazi Duke, ulazi Cummings.

51' Fenomenalan pokušaj Francuza, Giroud je škaricama šutirao tik uz stativu.

50' Tchouameni prijeti, ali blokira australska obrana

48' Korner za Australiju, čisti Griezmann s prve stative.

46' Krenuo je drugi dio.

Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+1' McGree je ubacio na deset metara, a tamo glavom puca Irvine i pogađa vratnicu

45' Igrat će se još 6 minuta u prvom dijelu.

45' Redaju se prilike za Francuze, sjajna lopta Griezmanna za Mbappea, no on je promašio gotovo nemoguće.

43' Zelenožuti gube loptu u opasnoj zoni, no Griezmann je upropastio solidnu priliku.

40' Australci su nakon pogotka "nestali" sa terena, Mbappe je tražio Dembelea, potonji nije dobro primio loptu.

37' Giroud opet pokušava, no puca silovito preko gola.

31' U samo četiri minute su preokrenuli Francuzi, Giroud je iskoristio poigravanje Australca u izgradnji napada i poentirao u praznu mrežu.

30' Opet Francuzi prijete glavom, ovaj puta je Giroud promašio vrata.

27' Adrien Rabiot stvari vraća na početak nakon sjajnog ubačaja Thea Hernandeza.

22' Fenomenalno puca Duke sa 25 metara, jako blizu je lopta otišla od gola Llorisa.

15' Mbappe ubacuje u peterac, čiste Australci.

12' Umjesto ozlijeđenog Lucasa Hernandeza, ulazi njegov brat Theo.

9' Australija vodi s 1:0, kakav šok za velike favorite. Craig Goodwin je strijelac.

4' McGree je uputio udarac s 30-ak metara, ali pokušaj ide daleko od vrata.

1' Utakmica je počela.