ARGENTINA - MEKSIKO 2:0 / 'Gaučosi' se spasili u tvrdoj i gruboj utakmici. Messi probio, a Fernandez majstorijom bacio Meksikance na koljena

Tekstualni prijenos utakmice Argentina - Meksiko mogli ste pratiti na portalu Net.hr

26.11.2022.
22:02

U susretu 2. kola skupine C na Svjetskom nogometnom prvenstvu Argentina je na stadionu Lusail svladala Meksiko sa 2-0 (0-0).

FRANCUSKA - DANSKA 2:1 /

Tricolori na krilima čudesnog Mbappea srušili Dance i osigurali osminu finala Svjetskog prvenstva

Strijelci za Argentinu bili su Lionel Messi (64) i Enzo Fernandez (87).

Argentinski izbornik Lionel Scaloni napravio je pet izmjena u početnom sastavu u odnosu na šokantni 1-2 poraz od Saudijske Arabije u 1. kolu, od toga tri u obrani gdje su svoja mjesta zauzeli AcunaMontiel Lisandro Martinez te dva u vezi u koju je uveo Rodrigueza MacAllistera, ali problematičan u prvom poluvremenu je bio napad predvođen Messijem, Di Marijom Lautarom Martinezom.

Meksički izbornik, koji je ranije tijekom karijere vodio i Argentinu Gerardo Martino, u utakmicu je ušao s jasnom namjerom igranja na bod zbog čega je ojačao obranu i tako u potpunosti otupio oštricu argentinskog napada.

U siromašnom prvom poluvremenu oba sastava upisala su po smao dva udarca prema vratima, od čega po jedan u okvir gola i to iz slobodnh udaraca. Messi je u 34. minuti ambiciozno probao iskosa s desne strane što je bio lak plijen za iskusnog Ochou, dok je meksički udarac stigao u 45. minuti, no pokušaj Vege sa 25 metara lijepom je intervencijom zaustavio Emiliano Martinez. Usto, jedino uzbuđenje u prvom poluvremenu dogodilo se još u 40. minuti kada je Di Maria ubacio na glavu Lautara, no centarfor Intera je vrlo loše zahvatio loptu u dobroj poziciji.

Drugo poluvrijeme krenulo je i gdje je prvo stalo. U prvih 20-ak minuta Argentinci su bezuspješno kružili oko čvrstog bloka Meksikanaca, a jedina prilika stigla je u 51. minuti kada je izboren slobodni udarac na 20-ak metara od gola. No, Messijev pokušaj bio potpuno bezopasan za Ochou.

Ipak, u 64. minuti Messi je pronašao put do suparničke mreže. Dobio je loptu na 20-ak metara od gola po sredini i zapucao, pizemni je udarac prošao kroz noge meksičkog braniča i odsjeo u samom donjem lijevom kutu.

Zapavši u rezultatski zaostatak Meksiko je krenuo u lov na pogodak s dva napadača, no nisu stvorili opasniju priliku za pogodak. Štoviše, pred sam kraj dvoboja još je jedna lopta završila u njegovoj mreži.

Majstorija za kraj

Argentina je u 87. minuti izborila udarac iz kuta, a nakon kratke kombinacije lopta je stigla do Fernandeza koji se priključio iz pozadine i zatim snažnim udarcem iskosa s lijeve strane sa 15-ak metara potvrdio pobjedu.

Ranije u subotu Poljska je u ovoj skupini svladala Saudijsku Arabiju sa 2-0 (1-0). Uoči posljednjeg kola, u kojemu će u srijedu igrati Poljska - Argentina i Meksiko - Saudijska Arabija, na vrhu ljestvice je Poljska s četiri boda, Argentina i Saudijska Arabija imaju po tri boda, dok je Meksiko posljednji s jednim bodom.

Svjetsko prvenstvo, skupina C

Argentina - Meksiko 2:0

90 + 7' Gotova je utakmica, Argentina je pobijedila 2:0.

90' Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade.

87' GOOOL Argentina je u samoj završnici zabila i drugi gol. Bila je to majstorija mladog Fernandeza koji je prošao po lijevoj strani, ušao u sredinu, pa sjajno pogodio u suprotan kut.

77' Argentina umalo postigla i drugi gol. Alvarez je dobro ubacio prema Messiju, ali to je u zadnji tren izbijeno u korner.

70' Dvostruka promjena kod Argentine. Izlaze ofenzivci zašli su Mac Allister i Di Maria, a ulaze defanzivci Romero i Palacios. Argentinski izbornik Scaloni zatvara utakmicu 20 minuta prije kraja.

64' GOOOL Argentina je povela,a zabio je Leo Messi! Pucao je s 20 metara, lopta je prošla kroz noge jednom Meksikancu i završila u maloj mrežici.

60' I u nastavku se igra jako grubo i nema prilika kojem vrijedi istaknuti osim jednog pokušaja Mac Allistera koji je blokiran. Vrlo loša utakmica.

50' Guttierez je srušio Messija i dobio žuti karton.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

U poluvremenu je u HRT-ovoj emisiji Qatara  proslavljeni hrvatski nogometaš, a sada stručni sukomentator, Joško Jeličić je komentirao: "Ovakvu utakmicu može otvoriti samo zalutali metak ili dobar laksativ"

45' + 5' Gotovo je prvo poluvrijeme, Argentina - Meksiko 0:0.

45' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

45' Meksikanci pokušavaju iz slobodnog udarca, argentinski vratar Martinez lagano brani.

38' Argentinci kontroliraju igru i imaju inicijativu, no to prilično jalovo izgleda.

34' Messi je pucao iz slobodnjaka blizu kornera i pokušao iznenaditi meksičkog golmana. Lopta je išla pod prečku, no Meksikanac izbija u korner.

23' Prvi žuti karton, dobio ga je Nestor Araujo zbog grubog prekršaja nad Acunom.

20' Lozano je bio u prodoru prema argentinskom golu, no zaustavlja ga Otamendi.

16' Primirila se igra, Argentinci imaju posjed, a Meksikanci se koncentrirano i disciplirano brane.

9' Ufff, sada je bilo opasno pred golom Argentine, ali Herrera je za milimetar zakasnio na opasan ubačaj.

7' Argentinci su odmah krenuli svim silama u napad, ali ne uspijevaju kreirati šansu. Igra se prilično nervozno, sudac Orsato zasad samo smiruje nogometaše, no ako se ovako nastavi brzo će početi dijeliti žute kartone.

1' Počela je utakmica.

______________________________________________

Nakon što je u prvoj utakmici drugog kola u skupini C Svjetskog prvenstva u Kataru Poljska pobijedila Saudijsku Arabiju 2:0, na teren u 20 sati izlaze druge dvije momčadi, Argentina i Meksiko.

Utakmica protiv Meksika je prvi veliki izazov za Argentince koji ispadaju s Mundijala u slučaju poraza.

Na ljestvici Poljska ima četiri, Saudijska Arabija tri, Meksiko jedan bod, dok je Argentina na nuli.