VALJAMO SE OD SMIJEHA / Ovo je najjači komentar dana, Hrvatska slavi veliku pobjedu, a jedan je navijač sjajno sumirao situaciju s napadačima

Hrvatska je svladala Japan nakon boljeg izvođenja penala

5.12.2022.
19:32

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan sa 3-1.

JUNAK HRVATSKE /

Ukrao slavu svima: Možete samo jednom pogađati tko je izabran za igrača utakmice

Nakon 120 minuta bilo je 1-1, da bi prilikom izvođenja 11-eraca u junaka izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.

Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), na 1-1 poravnao je Ivan Perišić (55). Kako se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute kao niti nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke.