'O OVOME SAM SANJAO CIJELI ŽIVOT' / Messi nakon osvajanja Mundijala otkrio hoće li se povući u reprezentativnu mirovinu

Messi je predvodio Argentince do titule svjetskog prvaka na Mundijalu u Kataru

18.12.2022.
21:46

Novi svjetski nogometni prvak je Argentina, u finalnom susretu na Lusail stadionu Argentinci su nakon jedanaesteraca bili bolji od Francuske sa 7-5 (3-3, 2-2, 2-0) čime su po treći put u povijesti postali prvaci.

U ZAGRLJAJU NOGOMETNE IKONE /

Sigurno niste očekivali da će se s njim fotkati. Evo koju je legendu Kolinda 'upecala' na stadionu

Naslovu iz 1978. i 1986. godine Argentina je dodala ovaj iz 2022. godine. Nekada je to bila Kempesova Argentina, potom Maradonina, dok je ovaj put ovu uglednu nogometnu naciju do naslova vodio Lionel Messi, strijelac dva pogotka u ovom finalu za njegov prvi naslov svjetskog prvaka u karijeri.

Messi je iz jedanaesterca u 23. minuti pogodio za 1-0, dok je do kraja prvog dijela Angel Di Maria povećao na 2-0 u 36. minuti. Odjednom i unutar samo sto sekundi Francuska se vratila u igru. Na 2-2 je izjednačio s dva pogotka Kylian Mbappe golovima u 80. iz jedanaesterca i 81. minuti. U 109. minuti gol za 3-2 je dao Messi, ali je u 118. minuti opet strijelac bio Mbappe, opet s bijele točke, za 3-3.

Tijekom odluke jedanaesteraca argentinski vratar Martinez je obranio udarac Comana, dok je Upamecano promašio vrata, dok su svi Argentinci bili precizni (Messi, Dybala, Paredes i Montiel).

Nakon utakmice i osvajanja toliko željenog naslova 35-godišnji Messi progovorio je o svojoj budućnosti u reprezentaciji i otkrio da se ne namjerava, kako su neki očekivali, povući nakon ovog Mundijala.

"Ne, ovo nije moj kraj u reprezentaciji. Želim nastaviti igrati kao aktualni prvak svijeta u argentinskom dresu. O ovom trofeju sam sanjao cijeli život. Ovo što smo napravili želio sam od djetinjstva", poručio je Messi.