MEKSIKO - POLJSKA 0:0 / Lewandowski veliki tragičar Poljaka, legendarni Ochoa junak vatrenih meksičkih navijača

Meksiko je remizirao sa Poljskom

22.11.2022.
19:02

U dvoboju 1. kola C skupine Svjetskoga prvenstva nogometaši Meksika i Poljske odigrali su bez golova, 0-0.

KOLAPS NA OTVARANJU /

Argentina ušla u društvo Francuske, Italije, Engleske i Njemačke: 'Ovo je vrlo bolno i nema isprika'

Meksički vratar Guillermo Ochoa obranio je kazneni udarac Robertu Lewandowskom u 58. minuti.

Utakmica se igrala na stadionu 974 u Dohi, koji je u potpunosti izgrađen od kontejnera, te će nakon mundijala biti demontiran.

Senzacija Saudijaca

Ranije je u ovoj skupini Saudijska Arabija senzacionalno pobijedila Argentinu s 2-1.

U 2. kolu 26. studenoga igraju Argentina - Meksiko i Saudijska Arabija - Poljska.

UŽIVO

Utakmica Svjetskog prvenstva, Skupina D

Meksiko - Poljska 0:0

MEKSIKO: Ochoa; Montes, Moreno, Sanchez, Gallardo; Alvarez, Herrera, Chavez; Vega, Martin, Lozano

POLJSKA: Szczesny; Cash, Kiwior, Glik, Beresynski, Zalewski; Krychowiak, Kaminski, Szymanski; Zielinski, Lewandowski

Kraj utakmice.

90+6' Krychowiak puca silovito s 20ak metara, odlazi daleko od vrata Ochoe.

90+4' Lewandowski dodaje za Kaminskog, ovaj puca u Ochou.

90' Igrat će se još sedam minuta.

89' Ubacuju loptu Poljaci na Lweandowskom, no sjajno ga čuvaju Montes i Moreno.

84' Velika prilika za Poljsku iz kornera, Krychowiak je čekao na drugoj stativi i dočekao loptu, ali nije se snašao.

80' Desetka Meksika puca volejom izvana, odlazi daleko od gola.

76' Frankowski je u bilježnici glavnog sudca zbog prekršaja na sredini terena.

74' Kontranapad Poljaka mogao je kobno završiti za igrače u zelenim dresovima, sve čisti Moreno.

70' Trenutak kojeg su svi navijači Meksika očekivali, ulazi Raul Jimenez, izlazi Martin.

66' Vega prijeti sa distance, ofenzivniji su Meksikanci.

64' Martin sjajno skreće loptu Alvareza, no brz refleks poljskog golmana bio je dovoljan da mrežu sačuva čistom.

59' Vega puca prema vratima Poljaka, ali samo u blok.

58' Brani Ochoa najstrožu kaznu Lewandowskom, iskusni golman kojem je ovo peto Svjetsko prvenstvo.

56' Glavni sudac je odlučio da je Morenovo povlačenje dovoljno za kazneni udarac.

54' Lewandowski je napravio dar mar u obrani Meksikanaca, jedan ga je srušio na pod uz povlačenje, čeka se odluka VAR-a.

50' Poljski golman boksa loptu van svog peterca, Lozano opet pokušava, Szczesny hvata u ruke.

46' Počeo je drugi dio.

45+2' Kraj dinamičnog prvog dijela.

45+1' Puca veznjak zelenih, samo u blok Poljaka.

43' Prijete Meksikanci, bolja su momčad na terenu, konstatno pritišću.

40' Lozano ubacuje, čiste iz svog kaznenog prostora bijelo-crveni.

37' Lewandowski još uvijek nije dobio nijednu upotrebljivu loptu.

29' Nova prilika za Meksiko, Gallardo se ubacio i mogao zabiti, no brže od njega reagira obrana Poljaka.

27' Vega je nadskočio svog čuvara i zaprijetio, lopta je otišla tik uz stativu.

24' Ovoj utakmici s puno tempa nedostaju samo golovi, brzonogi igrače prijete s obje strane.

19' Vodi se velika borba na sredini terena, obje ekipe su oprezne. Ova utakmica im puno znači za prolazak.

12' Prvi udarac iz kuta za Meksiko. Nakon uigrane akcije lopta je stigla do Morena, koji je bio najviši, ali izostala je završnica.

9' Sudar glavama nakon kojeg je Ochoa ostao ležati. Igra se nastavila.

8' Poljaci pritišću, imaju tri kornera zaredom, sve čisti obrana Meksika.

6' Otvorilo se i Poljacima prostora, Lewandowski se ubacio iza leđa obrane, ali stigao je zatvoriti Montes.

4' Lozano je ukrao loptu Poljacima, silovito ubacio. Vega nije iskoristio ozbiljnu priliku.

2' Tribine se tresu od podrške meksičkih navijača.

1' Počela je utakmica.