MA ZASLUŽIO JE TO / Gvardiol je zabio, ali svijet bruji o jednom drugom Vatrenom! Nevjerojatan podatak otkriva kakvog igrača ima Hrvatska

Lovro Majer izveo je slobodan udarac, lopta je stigla do Ivana Perišića koji pak prebacuje loptu do Joška Gvradiola koji glavom pogađa za 1:0.

17.12.2022.
16:31
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska je povela protiv Maroka već u 7. minuti kada je sjajnu akciju završio Joško Gvardiol.

KAKAV SPEKTAKL /

Nevjerojatan početak dvoboja za broncu. Vatreni zabili golčinu na samom početku, no ubrzo je uslijedio šok. Pogledajte golove

Zanimljivo, Gvardiolu je to prvi gol na Svjetskom prvenstvu i to iz te njegovog drugog udarca prema protivničkom golu. Perišić je pak asistencijom došao odmah iza Lionela Messija. Naime, na posljednja tri svjetska prvenstva hrvatski ofenzivac sudjelovao je kod čak 11 golova Vatrenih - šest ih je zabio, a kod pet asistirao. Messi je sudjelovao kod čak 16 golova.

"Briljantna, stvarno pametna igra - kakvo dodavanje glavom Perišića. Gvardiol je došao u prazan prostor i to se nije moglo braniti. Ako je ijedan hrvatski igrač zaslužio pogodak, onda je to ovaj čovjek. Tako inovativno", napisao je bivši engleski veznjak Danny Murphy.

Hrvatska nije dugo držala vodstvo, već u 9. minuti Maroko je odgovorio preko Achrafa Darija za 1:1. Oglasio se i potom novinar BBC-a Andy Cryer.

"Sjajno izveden slobodni udarac. To je stvarno bila klasa. Sjajan udarac, dobar udarac glavom natrag u opasnu zonu i kakav pogodak Joška Gvardiola. Nisam ni stigao završiti post… Kakav odgovor iz Maroka. Imamo otvorenu utakmicu ovdje."