PONOVILO SE U KATARU / Mitski prizor od kojeg ćete se naježiti: Brazilci nisu znali što se događa kad je krenuo šou hrvatskih navijača

Bio je to trenutak koji je ostao u pamćenju i nakon toliko godina

7.12.2022.
12:11

Hrvatsku nogometnu reprezentaciju u petak u 16 sati čeka najteži mogući ispit na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Na putu do polufinala stoji im moćni Brazil, reprezentacija s kojom smo u prošlosti igrači četiri puta i nikada je nismo pobijedili, te smo na omjeru od tri poraza i jednog remija.

Prvi dvoboj između Vatrenih i Seleçaoa bio je 2005. u Splitu. Brazil je na Poljud stigao kao aktualni svjetski prvak, a susret je završio 1-1. Hrvatsku je u vodstvo doveo Niko Kranjčar u 32. minuti, a na konačnih 1-1 poravnao je Ricardinho 10 minuta kasnije.

UŽASNO PODCJENJIVANJE /

Ivane i Luka, vidite li vi ovo? Novi udarac za Hrvatsku uoči Brazila, pa nemoguće je što rade Vatrenima

Niti godinu dana kasnije Hrvatska i Brazil su se ponovno susreli, ali ovoga puta u službenom susretu u skupini na SP u Njemačkoj. U dvoboju 1. kola u skupini F na Olimpijskom stadionu u Berlinu 13. lipnja Brazil je bio uspješniji s 1-0, a strijelac jedinog gola bio je Kaka u 44. minuti.

Kakina majstorija

Bio je to susret u kojem su Vatreni odigrali odlično posve ukočivši Ronalda, Adriana i Ronaldinha. Ipak, jedna neopreznost u obrani i majstorija Kake Hrvate je stajala osvajanja jednog boda. S te se utakmice posebno pamti trenutak kad je stadionom zagrmjela hrvatska himna, kojeg se možete prisjetiti ispod.

Vatreni i Seleçao su treći put igrali međusobno na otvaranju svjetskog prvenstva 2014. u Sao Paolu, a slavio je domaćin s 3-1.

Ostaje utjeha kako smo otvorili prvenstvo protiv peterostrukog svjetskog prvaka u susretu kojeg je gledalo najmanje dvije milijarde ljudi.

Poveli pa potonuli

Hrvatska je povela u 11. minuti autogolom Marcela, a u 29. minuti je izjednačio Neymar. U nastavku susreta ukazao se sudac Nishimura koji je u 70. minuti poklonio kazneni udarac domaćinu kojeg je realizirao Neymar. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Oscar u sudačkoj nadoknadi.

Posljednji međusobni susret Brazil i Hrvatska su odigrali u lipnju 2018. u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Dvoboj je odigran na Anfieldu, a Brazil je slavio s 2-0 golovima Neymara u 69. minuti, te Roberto Firmina u trećoj minuti nadoknade.