Xhaka je rođen na Kosovu, a još u ranom djetinjstvu s obitelji je preselio u Švicarsku, no usprkos dresu koji nosi, čini se kako za njega postoji samo jedna domovina.

12.9.2012.
12:52
PIXSELL

Skandalozno priznanje švicarskog reprezentativca GranitaXhake kako je namjerno promašio izglednu priliku za gol na utakmici protiv Albanije tema je dana u tamošnjim medijima.

"Ja sam Albanac, tako se osjećam", napisao je nakon susreta na svom Facebook profilu 19-godišnji nogometaš Borussia Monchengladbach.

U 84. minuti kod rezultata 2:0 za Švicarsku Xhaka se našao u odličnoj prilici, oči u oči s gostujućim vratarom, no umjesto da puca po golu Švicarac albanskog podrijetla loptu je nezainteresirano predao gostima (video na 3:20 minuta). Nekoliko minuta nakon susreta priznao je da je taj potez učinio namjerno.

Zanimljivo, kada je u 91. minuti napuštao travnjak, albanski navijači počastili su ga koncertom zvižduka.