Andaluzijski derbi / Sevilla gurnula Betis korak do pada u drugu ligu, Rakitiću 15 minuta

Ključni trenutak se dogodio kad je sudac dosudio kazneni udarac za goste te isključio Carlosa, a udarac je uspješno realizirao Gameiro.

13.4.2014.
14:30
AP Images

U najvećem andaluzijskom nogometnom derbiju Sevilla je kao gost pobijedila Real Betis 2-0 i gradskog suparnika gurnula korak do pada u drugu ligu.

Ključni trenutak utakmice dogodio se 30. minuti kada je sudac Carlos Velasco dosudio kazneni udarac za goste i pritom isključio domaćeg stopera Juana Carlosa. Kazneni udarac je uspješno realizirao Kevin Gameiro. Isti je igrač u 82. minuti drugim golom razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je dobio predah nakon ogleda protiv Porta u Europskoj ligi, pa je zaigrao u posljednjih 15 minuta.

Današnjom pobjedom Sevilla je ostala na petom mjestu sa 56 bodova, tri manje od Athletic Bilbao na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka. Real Betis je ostao na začelju sa 22 boda, deset manje od zone ispadanja.