POSLJEDNJI ISPIT PRIJE SLJEMENA / Semmering: Jelušić najbrža u drugoj vožnji

Na slalomskoj utrci u austrijskom Semmeringu, Ana Jelušić doskijala je ukupno šesta, ali s najboljim vremenom druge vožnje. Nika Fleiss je pala.

29.12.2008.
18:41

SEMMERING - Hrvatska skijašica Ana Jelušić osvojila je šesto mjesto na slalomu Svjetskog kupa u austrijskom Semmeringu, dok je Nika Fleiss pala u drugoj vožnji.

Riječanka Jelušić zaostala je 1.58 sekundi za pobjednicom Mariom Riesch iz Njemačke, ali je imala i najbrže vrijeme druge vožnje nakon što je u prvoj završila na 14. mjestu.

Među deset najboljih ugurala se prvi put u dvije godine - posljednji je put u tome uspjela u Lienzu kada je bila peta, a ovo joj je ukupno 13. slalomski plasman među prvih desetero.

Nika Fleiss pala je u prvoj polovici staze nakon što je u prvoj vožnji bila osma.

Riesch je slavila s 21 stotinkom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Finkinju Tanju Poutiainen, dok je trećeplasirana Amerikanka Lindsay Vonn zaostala 72 stotinke.

Sljedeći slalom vozi se 4. siječnja na zagrebačkome Sljemenu.