ZASTRAŠUJUĆE GAŽENJE: / Francuzi demonstrirali moć uoči Hrvatske

Rukometna reprezentacija Francuske deklasirala je Bjelorusiju 34:23 na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva u Poljskoj.

21.1.2016.
20:24
AFP, ATTILA KISBENEDEK

Francuzi su u prvom kolu skupine I sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu koje su dobili rezultatom 20:5. Bjeloruse može utješiti štoo su u drugom poluvremenu bili bolji i taj dio igre dobili s 18:14 te tako barem malo ublažili poraz.

Raspoloženi Karabatić

Aktualne olimpijske pobjednike, te svjetske i europske prvake do pobjede su predvodili Nikola Karabatić s devet golova, te Theo Derot i Nedim Remili s po pet pogodaka. Odlični su bili i vratari Thierry Omeyer s deset i Vincent Gerard s devet obrana. Kod Bjelorusa su najefikasniji bili Aleksej Kadkevič s devet i Baris Puhouski s četiri gola.

Sljedeću utakmicu Francuska igra u subotu protiv Hrvatske.