FRANCUSKA - ŠVEDSKA 23-17: / Svjetski prvaci sa 'hobotnicom' na vratima očitali lekciju Šveđanima i zakomplicirali posao Hrvatskoj

Francuska je slavila protiv Švedske 23-17

20.1.2018.
19:07
PIXSELL

Francuski rukometaši pobijedili su u u subotu u susretu I skupine drugog kruga EP-a u Zagrebu Švedsku s 23-17 (12-10). Francuzi su u okršaju dviju momčadi s maksimalnim učinkom nanijeli težak poraz Šveđanima, a svjetski prvaci su ovom pobjeodm na pragu plasmana u polufinale. Francuska obrana je potpuno zaustavila Šveđane, koji su Hrvatima zabili 35 golova, a Francuzima upola manje - samo 17. Svjetski prvak je vodio od početka do kraja, Šveđani su tek početkom drugog dijela uspjeli doći do izjednačenja (12-12), ali su potom Francuzi zaigrali punom snagom i ubilježili uvjerljivu pobjedu.

Junak dvoboja bio je francuski vratar Vincet Gerard s čak 19 obrana, a on je susret počeo fenomenalno, u prvih 10 minuta obranio je devet od deset šuteva Šveđana. U napadu je najviše dao Cedric Sorhaindo (5), Kentin Mahe je zabio 4, a Nicolas Claire, Michael Giuogou i Valentin Porte po tri gola. Nikola Karabatić je ostao na dva gola, a njegov brat Luka je dobio crveni karton sredinom prvog dijela zbog grubog starta.

Kod Šveđana je Simon Jepsson dao 4 gola, a Albin Lagregreen 3, dok je solidan bio vratar Mikael Apelgreen s 10 obrana.

Na ljestvici vodi Francuska s 6 bodova, a Norveška, Švedska i Hrvatska imaju po četiri boda. Kasnije večeras igraju Hrvatska i Norveška.

U idućem kolu u ponedjeljak 22. siječnja igraju Bjelorusija - Švedska i Srbija - Francuska.

BORBENO JE U ARENI ZAGREB: Ovako to izgleda na dvoboju Švedska-Francuska

ŠVEDSKA – FRANCUSKA 17-23

60. minuta: Francuska je pobijedila 23-17, uz 19 obrana sjajnog Gerarda i pet golova Sorhainda.

59. minuta: Igra se završnica utakmice u kojoj je Francuska stigla do nove pobjede.

57. minuta: Još tri minute, rezultat je 21-15 nakon novog gola Karabatića.

52. minuta: Gol Nikole Karabatića za francuskih +4, Mahe za +5. Čini se da je pobjednik poznat...

50. minuta: Lagergren je smanjio na 14-15, Francuzi povisuju na tri razlike.

45. minuta: Mahe i Porte vraćaju prednost od dva gola Francuskoj.

41. minuta: Izjednačenje, 12-12 nakon gola Nilssona.

36. minuta: Minimalna prednost je na strani Francuske, a iznosi 11-10. Sorhaindo djeluje raspoloženo, pet golova iz pet pokušaja.

31. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

30. minuta: Remili ja zabio za dva razlike, Francuska ide na odmor sa 10-8.

27. minuta: Švedska je smanjila na 8-9 preko Ekberga.

24. minuta: Crveni karton za Luku Karabatića pri rezultatu 9-5 za Francusku.

16. minuta: Francuska vodi 7-3 nakon što je dva gola vezao Guigou.

11. minuta: Dugo se čekalo na pogodak, vratari su raspoloženi. Ipak, Francuska preko Sorhainda povećava rezultat na 3-1.

4. minuta: Rezultat je 2-1 za Francusku, strijelac Mahe.

1. minuta: Utakmica je započela!

Pobjeda Švedske u ovoj utakmici, u kombinaciji s pobjedom Hrvatske protiv Norveške nešto kasnije otvara varata polufinala Kaubojima. Jasno, pobijede li Francuze u posljednoj utakmici po skupinama...