HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 23-19: / Kauboji u infarktnoj završnici srušili prvaka Europe i osvojili prvo mjesto u skupini

Hrvatska rukometna reprezentacija u sjajnoj je utakmici srušila prvaka Europe i osvojila prvo mjesto u svojoj skupini

17.1.2019.
21:55
PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija prvi je krug natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Muenchenu okončala sa stopostotnim učinkom, u susretu posljednjeg 5. kola skupine B svladala je europskog prvaka Španjolsku sa 23-19 (13-10).

Zlatko Horvat s osam i Željko Musa sa šest golova predvodili su Hrvatsku, dok je Ferran Sole s pet pogodaka bio najefikasniji kod Španjolske.

I ONE VOLE - HRVATSKU: Ono kad Hrvati okupiraju Olympiahalle u Munchenu

Hrvatska je do pobjede protiv Španjolske stigla ponajprije odličnom obranom. Pokretljiva zona 6-0 prisiljavala je Španjolce na duge napade s obzirom da nisu uspijevali upošljavati svoje kružne napadače, a samim time su morali pod pritiskom oduzimanja lopte upućivati nerezonske šutove koje je odlično branio Marin Šego.

U napadu su u prvom dijelu Hrvatsku predvodili izuzetno raspoloženi Željko Musa i Zlatko Horvat pa je pet minuta prije odmora bilo 12-7.

Nastavak je donio veliku borbu, sredinom drugog poluvremena Hrvatska je imala prednost od 20-16 i propustila dva protunapada za povećanje vodstva na pet razlike. Srećom, niti Španjolci nisu bili uspješni u napadu pa se realizatorska kriza našoj reprezentaciji nije osvetila. Iako više od 10 minuta nisu postigli gol, "kauboji" su zadržali prednost i uoči same završnice, četiri minute prije kraja bilo je 20-18, a tada je David Mandić s lijevog krila postigao vjerojatno ključni pogodak za pobjedu.

Hrvatska će tako u drugi dio natjecanja u Koelnu prenijeti maksimalna četiri boda, dok će Španjolska prenijeti dva boda. Po tri boda su iz skupine A prenijele Njemačka i Francuska, dok će Island i Brazil u drugi krug krenuti bez bodova.

UŽIVO: HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 23-19

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Horvat, Musa, Duvnjak, Stepančić, Cindrić

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas; Entrerrios, Canellas, A. Dušebajev, Aguinagalde, Arino, Sole

23-19 - Šipić postiže pogodak.

22-19 - Horvat iz sedmerca postiže pogodak.

21-19 - Entrerios vraća Španjolsku u igru.

21-18 - Mandić postiže pogodak.

20-18 - Figueras postiže pogodak za minus dva Španjolske.

20-17 - Španjolci smanjuju na tri gola zaostatka.