HRVATSKA REMIZIRALA SA SLOVENIJOM U DRAMATIČNOJ UTAKMICI: / Karačićev pogodak u posljednoj sekundi poništen

Hrvatska je večeras u Ljubljani bila na korak do pobjede u prijateljskoj utakmici protiv Slovenije.

26.10.2017.
19:55
Goran Stanzl/PIXSELL

Kauboji su odigrali solidnu utakmicu večeras u gostima kod Slovenije i remizirali 26-26. Ostaje žal zbog propuštene prilike za pobjedu jer su naši reprezentativci u posljednoj minuti imali napad za dva razlike, ali ga Musa nije iskoristio, a Mlakar je izjednačio nakon minute predaha.

Ostalo je svega nekoliko sekundi do kraja kada se Karačić sjurio prema slovenskom golu i uspio zabiti, a sucu su nakon kraćeg vijećanja odlučili da je vrijeme isteklo i gol nije priznat.

Odličnu utakmicu odigrali su Čupić sa osam i Cindrić sa pet pogodaka, a Slovence je cijelo vrijeme vukao odlični Mlakar sa sedam golova. Utakmica je unatoč prijateljskom karakteru bila puna tenzija, a o tome dovoljno govori i krvavi nos Stipe Mandalinića koji se ipak vratio u igru pred sami kraj.

Hrvatska i Sloveniju igrat će novu prijateljsku utakmicu u subotu u zagrebačkoj Areni od 20 sati.

SLOVENIJA - HRVATSKA 26-26

Sastav Hrvatske za ovu utakmicu: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Mirko Alilović, Zlatko Horvat, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Lovro Mihić, Željko Musa, Krešimir Kozina, Igor Vori, Jakov Gojun, Marko Mamić, Stipe Mandalinić, Domagoj Duvnjak, Igor Karačić, Luka Cindrić, Luka Stepančić, Luka Šebetić, Halil Jaganjac

60' - Mlakar je izjednačio, ali Karačić je zabio u posljednoj sekundi i čeka se odluka sudaca. Završilo je neriješeno!

60' - Stepančić je izborio dvije minute kazne Bezjaka, a Musa je propustio osigurati pobjedu Hrvatske. Veselin Vujović je sada uzeo minutu predaha kako bi složio posljednji napad utakmice

59' - Cindrić je prošao izvrsnu priliku, ali lopta ostaje u posjedu Hrvatske 60 sekundi do kraja. Lino Červar pozvao je time out

58' - Slovenci se ne daju i stalno su na korak do izjednačenja, ali Čupić je nepogrešiv sa sedam metara. Blaž Janc brzo je odgovorio na drugoj strani

56' - Cindrić je solo akcijom ponovno povećao našu prednost. To mu je peti gol večeras

55' - Sedmim golom Čupić vraća dva gola prednosti, Slovenija ima igrača manje

53' - Mandalinić se vratio nakon teškog udarca i zabio četvrti pogodak za 21-23

51' - Mlakar je lijepo prošao i zabio za -1 Slovenije

45' - Slovenci se polako približavaju, ali Karačić zabija i povećava na +2

42' - Čupić je nepogrešiv danas te je zabio šest golova iz šest pokušaja

39' - Stepančić je vratio prednost od tri gola, Slovenci u drugom poluvremenu zabili svega jedan gol

38' - Mandalinić je krenuo prema golu Slovenaca, a Marguč ga je neoprezno i snažno udario u glavu. Stipi je potekla krv iz nosa, a Marguč je prošao bez kazne

34' - Horvat odvodi Hrvatsku prvi put na tri gola prednosti

32' - Mihić je iz kontre propustio povećati prednost na tri gola razlike, ali Alilović i Lesjak su se razbranili i ostaje 13-15

30' - Čupić je potegnuo u posljednjoj sekundi i zabio, ali gol nije priznat jer je prema sucima vrijeme isteklo. GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME: Najbolji stijelci u momčadi kauboja su: Čupić 5, Mandalinić 4, Cindrić 2, Štrlek 2, Vranković. Kod Slovenije lista strijelaca onih najboljih u prvom poluvremenu je: Medved 3, Henigman 2, Marguč 2, Cingesar, Mlakar, Gaber, Barišič-Jaman.

28' - Mandalinić je raspoložen i drži nam prednost.

27' - Gube loptu i jedni i drugi, Gašper Marguč iz kontre vraća na 11-11. Slovenci se vraćaju, nema odustajanja kod izbornika Veselina Vujovića.

VELIKA ISPOVIJEST ZLATKA HORVATA ZA NET.HR O NAJTEŽEM TRENUTKU KARIJERE: ‘Nije mi bilo lako, ali život ide dalje’

24' - Hrvatska je iskoristila 9/20 napada, a Slovenija 9/23. Slovenci su izjednačili, ali Mandalinić vraća prednost

20' - U igru je ušao novi igrač Halil Jaganjac, član Metalurga. Hrvatska čuva prednost od dva pogotka, sedmerac je realizirao Čupić za 7-9

14' - Alilović se razbranio, Cindrić povećava prednost. Najbolji stijelac je Čupić s tri gola 5-7

12' - Jakov Vranković zabio je za vodstvo Hrvatske 4-5

11' Štrlek je iz kontre zabio za 4-4

7' - Hrvatska je zabila dva gola u 20 sekundi i izjednačila rezultat

6' - 3-1 Hrvatska pokušava igrati na pivota Vorija, ali im to ne uspijeva i Slovenci se odvajaju na dva gola prednosti. Obje momčadi igraju dosta grubo