POTOP NA EURU / Kraljice šoka doživjele težak šok. Slovenke razmontirale Hrvatsku, odigrali smo jedno od najgorih poluvremena ikad

Kraljice šoka pražene su sa 26:18 u Ljubljani od Slovenije i odigrale su jedno od najgorih poluvremena do sada pod vodstvom Nenada Šoštarića

10.11.2022.
17:30
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatske rukometašice doživjele su težak poraz na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva. Kraljice šoka poražene su sa 26:18 u Ljubljani od Slovenije i odigrale su jedno od najgorih poluvremena do sada pod vodstvom Nenada Šoštarića...

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u prvom je susretu skupine I drugog kruga Europskog prvenstva u Ljubljani izgubila od domaćina Slovenije sa 18-26 (12-13).

Valentina Blažević je s pet golova bila najefikasnija u sastavu Hrvatske dok je Ana Gros sa sedam pogodaka predvodila Sloveniju.

Hrvatska je vrlo loše ušla u utakmicu, neoprezno izgubila nekoliko lopti u napadu, pa je Slovenija nakon tek nešto više od pet minuta imala prednost od 4-0. Tada je izbornik Nenad Šoštarić pozvao "time out" tijekom kojega je smirio svoje igračice koje su počele igrati mnogo koncentriranije, a to je uz nekoliko pogrešnih dodavanja Slovenki te obrana Tee Pijević donijelo preokret. U 19. minuti Hrvatska je povela sa 9-8, potom u još nekoliko navrata imala gol prednosti uz napadm ali nije se uspjela odlijepiti. Bolje odigranom završnicom prvog dijela Slovenija je na odmor otišla s vodstvom od 13-12.

Raspale se u drugom dijelu

I drugo poluvrijeme počelo je slično kao i prvo. Hrvatska je bila bez ideje u napadu prvenstveno jer nespremna Blažević više nije mogla izdržati ritam utakmice, nekoliko obrana sakupila je slovenska vratarka Pandžić, dva je udarca naših igračica zaustavljala i vratnica pa je u 41. minuti kod vodstva Slovenije 17-13 Šoštarić ponovno bio prisiljen pozvati "time out". Ovoga puta ta strategija nije bila uspješna, Slovenija je i dalje povećavala svoju prednost sve do 20-13, a Hrvatska je svoj drugi gol u drugom poluvremenu postigla tek u 49. minuti.

Slovenija je mirno odigrala završnicu i na kraju slavila s uvjerljivih 26:18.

Hrvatska je tako ostala na dva osvojena boda i praktički bez izgleda za plasman u polufinale u koje vode samo prva dva mjesta u skupini, dok je Slovenija stigla na učinak od četiri boda. Četiri boda ima i Norveška, po dva boda imaju još Švedska i Danska, dok je Mađarska bez bodova.

Hrvatska će sljedeći susret igrati u subotu protiv Danske.

-------------

UŽIVO PRIJENOS UTAKMICE

HRVATSKA - SLOVENIJA 18:26

Kraj utakmice.

60' - Za kraj brani Vojnović, rezervna vratarka Slovenije. Na kraju Debelić ipak zabija.

59' - Sedmerac za Sloveniju. I novi gol.

58' - Zabija Slovenija preko Ljepoje. Promašili smo i sedmerac, Pavlović je pogodila vratnicu.

57' - Šimara zabija, barem malo da se ta šeta ublaži.

57' - Zulić je s dvije ruke u glavu složila našu igračicu na pod i zaradila isključenje. Bespotrebno iživljavanje.

56' - Opet gol Slovenije, razmontiravanje je u tijeku.

55' - Gol zabija Klemenčić. Pandžić nam brani i napad ima Slovenija. U 25 minuta Hrvatska je zabila samo četiri gola.

54' - Timeout zove trener Slovenije. Gubi napad Slovenija i iz kontre zabija Šimara.

53' - Slovenke nisu zabile, Hrvatska ima napad prokockava ga i opet je napad za domaćine.

52' - Neprecizne su opet naše igračice, ide lopta preko gola.

51' - Gros zabija, neće Slovenke dozvoliti ikakav priključak čini se.

50' - Stanko zabija kroz noge Kapitanović. Pavlović u nastavku uspijeva zabiti.

49' - Tek sada ljudi dragi, tek sada zabijamo prvi gol iz igre u drugom poluvremenu. Gotovo cijelo poluvrijeme.

48' - Gol za Sloveniju gotovo iz mrtvog kuta.

47' - Ljepoja zabija i sada će biti jako teško stići Sloveniju pogotovo s ovako očajnom igrom. Napad smo prokockali i Slovenija opet napada.

46' - Sedam metara za Sloveniju i opet ništa, ali lopta se odbija nazad Slovenkama i imaju napad.

45' - Evo gola za Sloveniju. I novi napad za Sloveniju jer naše djevojke su prokockale napad.

44' - Još uvijek ne znamo za pogodak iz igre u ovom poluvremenu. Jako je to loše. I na kraju opet šut i opet brani vratarica Slovenije.

43' - Gros pogađa gredu! Ajmo dalje.

43' - A joj cure... Pijević skida, ali nitko od naših nije dotrčao na loptu na vrijeme i Slovenke su je uhvatile. Na kraju sedmerac za Sloveniju. Debelić ide van na hlađenje dvije minute.

42' - Dugo traje ovaj napad Hrvatske. I na kraju su zapucale šansu, to jest Pandžić im je skinula. Neprobojna je.

41' - Šoštarić je zvao timeout. Samo jedan gol su zabile cure u ovom poluvremenu.

40' - Evo Slovenija je na plus tri. Moraju se probuditi naše cure. Ali opet ništa još jedan promašen šut izvana i Slovenke imaju loptu.

39' - Pijević brani imamo novu šansu. I opet brani Pandžić, neprobojna je.

38' - Prokockale su napad Slovenke. I Klemenčić je popila isključenje, sada imamo šansu. Pandžić brani...

36' - Sedam metara za Kraljice šoka. Zabili smo!

35' - Zabijaju Slovenke, i onda odmah brani Pandžić u nastavku i Slovenija opet ima loptu.

34' - Krsnik je dobila laktom u glavu i pala je naša rukometašica.

34' - Još jedan protraćeni napad, Debelić je iz teške pozicije šutirala i pogodila vratnicu, a onda je ustala okrenula leđa i krenula nazad, te nije vidjela da je možda mogla dohvatiti odbijenu loptu.

33' - Obrana Pandžić, ali Hrvatska ima novi napad.

32' - Gros zabija sa sedam metara i sada su na plus dva Slovenke.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme u Ljubljani. Prkačin puca izvana i promašuje.

Kraj prvog poluvremena.

30' - Kakva šteta, Slovenke su preokrenule. Promašila je Posavec.

29' - Lazović zabija, ne daju se Slovenke i drže egal. Blažević gubi loptu i eto problema prije poluvremena.

28' - Posavec zabija za novo vodstvo.

27' - Gros zabija sa sedam metara.

26' - Ajde konačno vodimo! Japundža je zabila.

25' - Opet smo upropastili šansu... Tea brani!

24' - Slovenija je imala sedmerac i promašila ga. Idemo dalje.

22' - Pijević, šesta obrana, svaka čast draga naša Tea. Prokockali smo napad bezveze i Slovenke zabijaju iz kontre.

21' - Slovenija dolazi do izjednačenja, Klemenčić je zabila. Ali Blažević zabija i evo nas u vodstvu.

20' - Pijević brani i s druge strane Blažević puca, ali brani vratarica Slovenije.

19' - Gube loptu Slovenke, ajmo dalje. Evo Blažević zabija, prvi put imamo prednost.

18' - Slovenke su svoju šansu prokockale, imamo novi napad, a Prkačin ga ne realizira i opet je lopta za Sloveniju. Pomalo iritantno već.

17' - Blažević donosi izjednačenje...

16' - Pijević skida i imamo napad za vodstvo. Debelić šutira iznad gola, vrlo neprecizno i onda Slovenke dolaze u vodstvo preko Varagić.

15' - Posavec zabija evo poravnali smo.

14' - Debelić zabija s crte i odmah imamo novi napad jer Slovenke su ga prokockale. Prokockale su ga i Hrvatice i onda opet Slovenke u nastavku. Sad opet imamo loptu.

13' - Gol Ljepoja, sjajnu su proigrale Slovenke na crtu.

12' - Ježić pogađa i vratili smo se u život. Ajde dobro je sada.

11' - Debelić pogađa, bravo!

11' - Prkačin je probala i opet ništa. Ali Slovenke pogađaju...

10' - Blažević opet zabija, super gol izvana 103 km/h šut.

9' - Blažević zabija, konačno smo se malo digli. Ali zabijaju i Slovenke odmah s druge strane, lagan gol.

7' - Evo gola za Hrvatsku, Prkačin je zabila.

7' - Šoštarić je zvao timeout. Pokušava curama objasniti kako stvari stoje i kako trebaju igrati, ali nekako nam potonule izgledaju Kraljice šoka. No, tu su da nas šokiraju, pa hajde onda.

6' - Šest nerealizirani napad Hrvatske. Kriminalna igra i kažnjavaju to Slovenke novim golom.

5' - Peti nerealzirani napad i sad kontra Slovenki i gol.

4' - I četvrti napad za redom bačen u bunar. Katastrofa od igre naših reprezentativki.

4' - Treći napad za redom nerealiziramo, jako loš početak Hrvatica.

3' - A Hrvatice opet griješe sa svoje strane i Slovenke zabijaju, Gros je opet pogodila.

2' - Gros je opalila iz sve snage 108 na sat i probila je Pijević.

2' - Dugo je trajao napad Slovenije skoro minutu, a onda je Tea Pijević obranila i odmah pokušala uposliti neku od svojih djevojaka naprijed. ali bacila je loptu u bunar.

1' - Počela je utakmica!

--------------

Raspored Hrvatske:

Četvrtak, 10. studeni: Hrvatska - Slovenija

Subota, 12. studeni: Hrvatska - Danska

Srijeda, 16. studeni: Hrvatska - Švedska

Na PLAYU prati UŽIVO sve utakmice Europskog rukometnog prvenstva za žene – potpuno besplatno!