Španjolski rukometaši nakon drame postali prvi polufinalisti na OI

Egipat je vodio veći dio utakmice pa pokleknuo u ključnom trenutku

7.8.2024.
11:38

Španjolska muška rukometna reprezentacija prvi je polufinalist olimpijskog turnira u Parizu, Španjolci su u četvrtfinalu sa 29-28 (8-12, 25-25) svladali Egipćane nakon produžetka.

'PA ON NE ZNA POSTAVITI OBRANU' /

Červar: 'Podanici iz HRS-a rade da Sigurdsson ostane izbornik, a neistine forsiraju i provode članovi Upravnog odbora'

Aleix Gomez s devet golova i stopostotnu realizaciju bio je najefikasniji kod Španjolske, Ian Tarrafeta je dodao šet, dok su Yahia Elderaa s osam i Seif Elderaa sa šet pogodaka bili najefikasniji kod Egipta, no nisu pogađali kada je bilo najvažnije.

Egipat je vodio gotovo čitavim tijekom susreta, na poluvremenu je bilo 12-8, a 10 minuta prije kraja drugog poluvremena i dalje sigurnih 21-18. No, Španjolci su uspjeli dostići zaostatak, golom Tarrafete poravnati na 25-25 pola minute prije isteka vremena, a Egipat je potom imao napad za pobjedu. Uzeli su Egipćani i minutu odmora, ali nije pomoglo, nakon nje šutirao je Yahia Elderaa no nije bio precizan.

Furija čeka protivnika

U produžetku je Španjolska stalno imala gol prednosti, a Egipat ju je dostizao sve dok pola minute prije kraja Alex Dujšebajev nije izborio sedmerac kojega je Gomez iskoristio za 29-28. U zadnjem napadu utakmice Seif Elderaa je pokušao poravnati, ali Perez de Vargas je upisao svoju 17. obranu i odveo Španjolsku u polufinale.

Ove dvije reprezentacije sastale su se prije tri godine u Tokiju u borbi za broncu, a i tada su uspješniji bili Španjolci sa 33-31.

Španjolska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Njemačka - Francuska koji je na programu od 13.30 sati.

Kasnije u srijedu igrat će se i preostala dva četvrtfinala, Danska - Švedska u 17.30 i Norveška - Slovenija u 21.30 sati.