RASPLET / Slovenija u drami bolja od Norveške, Švedska nakon preokreta dobila Nizozemsku, Danska uvjerljiva

15.1.2024.
20:20

Slovenija, Švedska i Danska u drugi krug idu s dva boda, rasplet je dvoboja odigranih u ponedjeljak u skupinama D, E i F.

EKSKLUZIVNO /

Cindrić itekako dobro poznaje Rumunje, a nama otkriva: 'Poznavajući njega, sigurno će nešto novo pripremati'

Slovenci su u izravnom dvoboju pobijedili Norvešku 28-27, a gol odluke zabio je malo manje minutu od kraja Aleks Vlah. Norvežani su imali napad za izjednačenje, ali nisu ga iskoristili.

Vlah je sa sedam golova bio i najbolji kod Slovenaca, dok je Sagosen sa šest bio najbolji Norvežanin.

Šveđani su u drami dobili Nizozemce 29-28, i to tako da u posljednjih pet minuta nisu primili gol, a oni su napravili seriju od 2-0. Claar i Wanne s pet golova bili su najbolji Šveđani, dok je Steins kod Nizozemaca zabio pet golova.

Drame zato nije bilo u dvoboju skupine F gdje je Danska s uvjerljivih 37-27 bila bolja od Portugala uz 11 golova Gidsela, dok je Costa s devet golova zabio najviše kod Portugala.

Slovenija, Švedska, Danska, Norveška, Nizozemska i Portugal sada kreiraju novu skupinu u kojoj prve tri spomenute imaju dva boda, a tri posljednje spomenute idu u nastavak natjecanja bez boda. Prve utakmice drugog kruga te skupine igraju se u srijedu.

Sudjelujte u kreativnom natječaju Uhvati loptu, osvoji Telemach prvenstvo te 29. siječnja budi ponosni vlasnik QLED televizora i 1 godine besplatne pretplate na EON TV.