LIGA PRVAKA / Slaba večer hrvatskih rukometaša: Njih čak sedam je pred ispadanjem

Hrvatski rukometaši Lovro Mihić i Tin Lučin zabili su po tri gola, a Leon Šušnja se nije upisao među strijelce

28.3.2024.
23:20
profimedia

Rukometaši Paris Saint-Germaina i Telekom Veszprema korak su do plasmana u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u prvim susretima play-offa ostvarili gostujuće pobjede.

KAPETANOVA RIJEČ /

'Moramo raščistiti u glavama. Sanjamo četvrtfinale, a jučerašnja tišina ogledalo je napretka'

PSG je u Poljskoj porazio Wislu Plock sa 30-26, dok je Telekom Veszprem u "mađarskom okršaju" pobijedio Pick Szeged sa 37-30.

Nakon prvog poluvremena u kojem je bilo devet izjednačenja, a niti jedna momčad nije imala više od dva gola prednosti, PSG je u nastavku pobjegao na +5 (21-16) i do kraja održavao prednost za konačnih 30-26.

U redovima francuskog sastava najefikasniji su bili Elohim Prandi i Poljak Kamil Syprzak sa po osam golova, dok su Wislu predvodili Slovenac Miha Zarabec i Poljak Przemyslaw Krajewski sa po četiri gola, dok su hrvatski rukometaši Lovro Mihić i Tin Lučin zabili po tri gola. Leon Šušnja se nije upisao među strijelce, a Mirko Alilović je imao jednu obranu.

U drugom susretu večeri Veszprem je "mađarskom okršaju" na gostovanju pobijedio Pick Szeged sa 37-30 ostvarivši veliku prednost uoči uzvrata pred svojim navijačima.

Veszprem su do slavlja predvodili Francuz Hugo Descat i Bjelorus Mikita Vailupau sa po sedam golova, dok je Španjolac Rodrigo Corrales Rodal imao 15 obrana. Kod domaćina najefikasniji su bili Austrijanac Sebastian Frimmel sa šest, Španjolac Imanol Garciandia s pet te hrvatski rukometaš Luka Stepančić sa četiri gola. Mario Šoštarić je dodao tri, a Marin Jelinić jedan gol.

U srijedu su Zagreb Montpellier odigrali 27-27, dok je Kielce na gostovanju porazilo danski GOG sa 33-25.

Uzvratne utakmice su 3. i 4. travnja.

THW Kiel, Magdeburg, Barcelona i Aalborg izborili su direktan plasman u četvrtfinale.