OVO ĆE BITI ZANIMLJIVO / Skandinavski okršaj za medalju: Norveška se pridružila Danskoj u finalu Europskog prvenstva

18.11.2022.
22:37
Igor Soban/PIXSELL

U finalu Europskog prvenstva za rukometašice u Ljubljani igrat će Norveška i Danska. Dankinje su s 27-24 svladale Crnu Goru, a branitelj naslova Norveška bila je bolja od Francuske s 28-20.

BORBA ZA MEDALJE /

Sjajne Dankinje prve finalistice Europskog prvenstva

Europske i svjetske prvakinje Norvežanke su na dominantan način došle do 14. medalje na zadnjih 16 velikih međunarodnih natjecanja na kojima su nastupale.

Olimpijske prvakinje Francuskinje potpuno su se raspale u drugom dijelu koje su izgubile s 9-16. Norvežanke su predvodile Nora Mork s osam i Stine Oftedal sa sedam golova, dok su kod poraženih prednjačile Grace Zaadi Deuna s pet i Chloe Valentini s četiri gola.

Norvežanke će u nedjeljnom finalu tražiti svoj deveti europski naslov, dok Dankinje nisu bile u finalu skoro 18 godina.