Sjajan start Hrvatica na SP-u u Brazilu

Uvjerljivom je pobjedom, 36:20 nad Obalom Bjelokosti u Sao Bernardu, hrvatska ženska rukometna reprezentacija otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

4.12.2011.
12:25

Silovito su igračice Vladimira Canjuge ušle u utakmicu, te su tijekom prvog poluvremena, koje je završilo 20:10, imale čak i 13 pogodaka razlike (17:4). Tijekom drugog su poluvremena Hrvatice održavale i povećavale prednost. Na kraju su stale na +16 (36:20).

Sa sedam je golova u redovima hrvatske ekipe prednjačila Andreja Penezić. Gol manje zabila je Maja Zebić. Golmanice Jelena Grubišić (7) i Ivana Jelčić (12) skupile su ukupno 19 obrana.

U preostalim dvama dvobojima u našoj, D-skupini, Švedska je uvjerljivo pobijedila Argentinu, a Danska Urugvaj. U ponedjeljak će hrvatske rukometašice odigrati dvoboj drugog kola protiv Urugvajki.