Veliko iznenađenje / SEHA liga: Nexe na krilima Jaganjca u gostima šokiralo bivše prvake Europe

4.2.2022.
21:41
screenshot YouTube

Nexe iz Našica u prvom susretu novog izdanja SEHA Gazsprom lige šokiralo je makedonski Vardar u Skopju rezultatom 24:25 (11:13), a ključni pogodak je postigao Predrag Vejin u posljednjoj minuti utakmice.

Rukometni Mozart /

VIDEO Tako je to radio Ivano Balić: Potopio Španjolce u zadnjoj sekundi bombom s 15 metara

Našičani su bolje usli u utakmicu i kroz cijelo prvo poluvrijeme su održavali prednost od dva do tri pogotka prednosti te su na odmor otišli s dva pogotka zalihe. Sredinom drugog dijela, prvak Makedonije je ubacio u brzinu više i došao do vodstva. Izgledalo je tada kako se Nexe ispuhao i kako će bivši prvaci Europe slomiti mladu hrvatsku momčad te doći do očekivane pobjede u ovom susretu.

Drama u posljednjim trenucima

No Halil Jaganjac i društvo su imali drugačije planove. Tvrdom obranom i hrabrom igrom u napadu su u posljednju minutu ušli s neriješenim rezultatom te pogotkom Predraga Vejina došli u vodstvo 50 sekundi prije isteka vremena. Vardar je imao posljednji napad no Nexe se dobro obranio i odnio dva boda kući.

Ova je pobjeda neočekivana, jer iako Vardaru ove godine ne cvjetaju ruže i dalje je to vrlo respektabilna momčad. Riječ je o aktualnom prvaku Makedonije, a podsjetimo da su bili i prvaci Europe u sezonama 2016/2017. i 2018./2019.

Nexe su do pobjede vodili Melić sa šest i Jaganjac sa pet pogodaka dok su kod Vardara najbolji bili Morales i Dibirov s po pet golova.

Našički klub iduću utakmicu u SEHA Ligi igra u gostima kod Motora iz Zaporozhya idućeg četvrtka.