SUVERENO / Osvetili Sesvećane i ostvarili povijesni uspjeh kluba: Srbija slavi europske prvake

To je ujedno i prvi europski trofej koji je osvojio neki srpski rukometni klub nakon 22 godine

3.6.2023.
16:11

Rukometaši novosadske Vojvodine pobjednici su EHF Europskog kupa, trećeg po snazi europskog klupskog natjecanja, a u finalu su svladali norveški Naerbo u obje utakmice.

JUNAČKI OPROŠTAJ /

Rukometaši Sesveta upisali Pirovu pobjedu: Norvežani idu u polufinale EHF kupa

U prvom dvoboju odigranom u Novom Sadu Vojvodina je slavila s 30-23, a u subotnjem uzvratu u Stavangeru klub iz SEHA lige slavio je s 25-23 te trofej osvojio uvjerljivim ukupnim rezultatom 55-46. Vojvodinu je predvodio Pukhouski sa 7 pogodaka, dok je kod poraženih najviše zabio Svensgard, čak 8 pogodaka.

''Dosanjan je san svih Vošinih generacija'' objavili su Novosađani uz video na Instagramu.

Za klub iz Novog Sada ovo je bilo prvo finale u bilo kojem europskom natjecanju pod okriljem EHF-a, a Naerbo je branio naslov osvojen prošle godine u ovom natjecanju.

Podsjećamo, Naerbo je u četvrtfinalu izbacio Sesvete.