Zagrepčani dobro namučili francuske milijunaše

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 2. kola skupine A Lige prvaka pretrpjeli prvi poraz, bolji od njih u Parizu bio je domaći sastav Paris SG sa 27:22 (11:9).

5.10.2014.
21:21

Zagrepčani su pružili dobar otpor favoriziranom domaćinu, propisno su namučili francuske milijunaše. Vodili su gosti sa 8:6 u prvom poluvremenu, ali u posljednjih 11 minuta prvog dijela zabili su samo jedan gol.

Parižani su okrenili rezultat do odmora i kasnije je prednost narasla na velikih plus sedam. Ipak, Zagrepčani se nisu potpuno predali na kraju, već su izgubili sa podnošlljivih pet golova zaostatka. Kada se sve zbroji, dva boda nakon dvije utakmice protiv Kiela i PSG-a, odličan je rezultat za hrvatskog prvaka.

U sastavu Zagreba najefikasniji su bili Luka Stepančić sa šest, te Josip Valčić i Zlatko Horvat sa po pet golova, dok su kod domaćih najefikasniji bili Hansen s osam i Melić s pet pogodaka. Marko Kopljar je postigao dva, a Igor Vori jedan gol za Parižane.

Paris SG - PPD Zagreb 27-22 Meškov - Metalurg 28-24 Kiel - La Rioja 34-32

Redoslijed: 1. Paris SG 4 2. PPD Zagreb 2 3. Kiel 2 4. La Rioja 2 5. Meškov 2 6. Metalurg 0