PRAVA DRAMA / Nexe slavio u drami, gostujući vratar obranio pet sedmeraca

Važna pobjeda Našičana ostvarena je na puno teži način nego što se to očekivalo

13.2.2024.
22:37
PIXSELL

U susretu drugog kola EHF Europske lige rukometaši našičkog Nexea u infarktnoj su završnici svladali švedski Sävehof rezultatom 29-28 (16-13).

STEPENICA VIŠE /

Ivanković odlazi u najbolju ligu svijeta, tamo će ga čekati rukometne ikone

Dominantno su krenuli Našićani i u početnom dijelu susreta poveli s 5-1, međutim Šveđani su se brzo vratili u egal. Ipak, do kraja poluvremena Gromovi su ponovno uspostavili svoju igru i na pauzu otišli s tri gola prednosti.

Dobro je krenulo i nakon poluvremena, prednost se postepeno povećavala, no u završnoj fazi utakmice sve je krenulo po krivu. Pet vezanih sedmeraca gostujući vratar Moller obranio je rukometašima Nexea, od toga čak tri Fahrudinu Meliću.

Da je vrag odnio šalu bilo je jasno pola minute prije kraja utakmice kada je Melić propustio realizirati sedmerac za +2, a gosti su imali posljednji napad i priliku za ukrasti bod u Slavoniji. Ipak, obrana hrvatskog predstavnika u EHF Europskoj ligi kvalitetno je odradila posao u samom finišu susreta i tako uzela važna dva boda.

Luka Moslavac bio je najraspoloženiji u redovima Nexea sa sedam pogodaka, a isto toliko zabio je Oli Mittun iz gostujuće momčadi.