Malo je falilo... / Naš reprezentativac nakon poraza od Vardara: 'Nismo zaslužili ovaj poraz'

Kapetan PPD Zagreba i hrvatski reprezentativac, David Mandić, otkrio je svoje razočarenje nakon što zagrebački klub nije uhvatio bitne bodove.

24.2.2022.
16:33
Jurica Galoić/PIXSELL

U susretu 12. kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Skoplju izgubio od Vardara sa 19-20 i upisao sedmi poraz u skupini. Bila je to tvrda i čvrsta utakmica s malo golova u kojoj je hrvatski prvak propustio priliku ostvariti pozitivan rezultat.

PPD Zagreb je dobro ušao u susret i u prvih 15 minuta držao je pogodak prednosti. Nažalost, u završnici prvog dijela uslijedila je kriza i Vardar je od minus jedan okrenuo u plus tri (9-6). Zagreb je do kraja poluvremena smanjio na 11-9.

Hrvatski prvak je u 30. minuti poveo sa 15-14, a pri vodstvu 17-16 imao i dva napada za +2. Nažalost, gosti su propustili svoje prilike, a Vardar je serijom 4-0 okrenuo rezultat u vodstvo 20-17 dvije minute prije kraja.

"Nismo zaslužili ovaj poraz"

"Rezultat sve govori. Dobro smo igrali u obrani, mislim da smo bili jako, jako dobri. Ipak, sedam-osam minuta bili smo u krizi i Vardar je uspio to iskoristiti. Bilo nam je jako teško vratiti se u samom finišu," rekao je Mandić.

"Nismo zaslužili ovaj poraz, zaista smo se borili. Dobro smo znali šta će igrati u napadu i odlično smo sve pokrivali."

PPD Zagreb je na diobi šestog mjesta u skupini A rukometne Lige prvaka. Aalborg vodi skupinu s 18 bodova, a Kiel našeg Domagoja Duvnjaka je drugoplasirani sa 17 bodova. Zagreb i Elverum imaju osam bodova, a Vardar sad ima 9 bodova.