KOKICE ZAMRZNUTE NA -15 KOD PRVAKINJA EUROPE: / Milosavljević i Jose Carlos briljirale u teškom porazu Podravke

Kokice izgubile od prvakinja Europe

19.9.2020.
17:59
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Rukometašice Podravke Vegete u susretu su 2. kola skupine B Lige prvakinja izgubile na gostovanju kod aktualnih europskih prvakinja Gyori ETO-a sa 28-43 (16-17).

Dobro se držale u prvom dijelu, ali onda...

Hrvatske prvakinje dobro su se držale tijekom prvog poluvrmena koje je završilo sa samo golom prednosti domaćih (17-16), no u nastavku je uslijedio raspad sustava, posebice u obrani. Igračice Gyora u drugih su 30 minuta postigle čak 26 pogodaka.

Susret je praktički riješen u prvih osam minuta nastavka kada je Gyor napravio seriju 6-0 i odvojio se na 23-16. Prednost domaćih rasla je sve do maksimalnih 16 (36-20).

Milosavljević i Jose Carlos zabile 8

Najefkasnije u sastavu Podravke bile su Dejana Milosavljević i Azenaide Danila Jose Carlos sa po osam golova, dok su kod Gyori ETO-a najbolje bile Stine Bredal Oftedal s osam te Anne Mette Hansen i Veronica Kristiansen sa po sedam pogodaka.

Podravka Vegeta u 3. će kolu za tjedan dana u Koprivnici ugostiti Borussiju iz Dortmunda.