Katastrofa! Hrvatska dozivjela potpuni debakl na 'svom' natjecanju

U susretu drugog kola C skupine Europskog prvenstva hrvatske rukometasice su u Varazdinu izgubile od Njemacke s 24:26 (14:13), te su ostale bez prilike da se bore za drugi krug.

10.12.2014.
15:58

HRVATSKA: Zderic, Jelcic; Tatari , Benko, Grubisic, Gace 1, Micijevic 1, Horvat 2, Elez 1, Penezic 13 (2), Jezic 1, Zebic, Milanovic-Litre 1, Dzono, Maric 1, Basic 3.

NJEMACKA: Schuelke, Woltering; Zapf, Lang, A. Mueller 1, Loerper, Minevskaja 5 (3), Naidzinavuicius, Steinbach, Althaus 3, Nadgornaja 3, S. Mueller 5, Huber 3, Geschke 3, Wohlbold 2, Schulze

Sedmerci: Hrvatska 2/2, Njemacka 3/4

Iskljucenja: Hrvatska 0 minuta, Njemacka 10 minuta

Hrvatske rukometasice su porazima protiv Svedanki (30-28) i Njemica (26-24) ispale sa EP-a, kojem smo bili domacini, i to nakon samo dva odigrana kola. Izabranice Vladimira Canjuge su najavljivale borbu za medalju, ali su nase rukometasice podlegle velikom pritisku, izgubile prve dvije utakmice, te s obzirom da su Nizozemke i Svedanke odigrale nerijeseno, postale prva reprezentacija koja je izgubila sve sanse za plasman u drugi krug.

Hrvatska je protiv Njemacke pala u samoj zavrsnici, u igri nas je drzala sjajna Andreja Penezic, prvi strijelac utakmice s 13 pogodaka, no ona nije mogla sama. Vec pocetkom utakmice Hrvatska je ostala bez Mirande Tatari, a time i bez opcija u napadu, dok su Njemice znale iskoristiti nase tehnicke pogreske. Porazno djeluje podatak na nase igracice nisu ubiljezile nijedno iskljucenje, a Njemice su 10 minuta igrale s igracicom manje, no ni to nije pomoglo.

Uz Penezic, kod nasih je Sonja Basic dala tri zgoditka, dok su Njemice predvodile Susann Mueller i Evgenija Minevskaja s po pet golova, uz 13 obrana vratarke Schuelke. U prvom dijelu, kojeg je Hrvatska dobila s 14-13, briljirala je Penezic s osam zgoditaka iz deset udaraca, no u 12. minuti se teze ozlijedila Miranda Tatari za koju je prvenstvo najvjerojatnije gotovo. Hrvatice su u 27. minuti imale prednost od tri gola (13-10), no na odmor se otislo s +1 za Hrvatsku. U drugom dijelu u 41. minuti Hrvatska je povela s 19-17, ali to nije dugo trajalo jer su pet minuta prije kraja Njemice povele s 24-22.

U zadnje cetiri minute Elez je neobjasnjivo dvaput izgubila loptu, a dvije minute prije kraja Njemica Susanne Mueller je zabila za 26-23 i to je bio kraj nada za Hrvatsku.

Nizozemska i Svedska imaju po 3 boda, Njemacka dva, a Hrvatska je bez bodova i sansi da se plasira medu prve tri ekipe.

U ranije odigranom susretu skupine C Nizozemska i Svedska su igrale 30-30. U zadnjem kolu za dva dana Hrvatska igra protiv Nizozemske, dok se u drugom susretu sastaju Svedska i Njemacka.

1 Nizozemska 2 1 1 0 59:56 3 2 Svedska 2 1 1 0 60:58 3 3 Njemacka 2 1 0 1 52:53 2 4 Hrvatska 2 0 0 2 52:56 0