SVAKA ČAST / Hrvatski juniori u polufinalu juniorskog Svjetskog prvenstva u rukometu

Za četvrto finale naši će mladi rukometaši u petak igrati protiv vršnjaka iz Španjolske

10.8.2023.
22:51
Instagram HRS

Hrvatska muška rukometna reprezentacija do 19 godina odigrala je odličnu utakmicu u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva te s uvjerljivih 33-25 (14-9) svladali Norvešku u Areni Varaždin za plasman među četiri najbolje momčadi koje će se boriti za odličja.

SVJETSKO KADETSKO PRVENSTVO /

U Hrvatskoj nestali mladi rukometaši iz Burundija: Došli igrati prvenstvo, izgubio im se svaki trag

Rezultatska ravnoteža je potrajala do sredine prvog poluvremena, kad su Norvežani još uvijek bili na samo gol zaostatka (7-6). No, kad su izabranici Kreše Ivankovića prvi put došli do tri gola prednosti (9-6), do kraja utakmice su je uglavnom povećavali. Na poluvremenu je ona iznosila +5 (14-9). Norvežani su početkom drugog dijela opet uspjeli smanjiti na -3 (16-13), ali to je bilo sve što su uspjeli učiniti.

Sustavno se prednost Hrvatske počela ponovno penjati, da bi pred kraj dvoboja došla i do najvećih +11 (31-20).

Sjajan je protiv Norveške bio Martin Tomšić koji je uz stopostotan učinak postigao osam pogodaka. Aleksandar Čaprić je bio autor šest golova, a pet puta je mrežu zatresao Franko Krstić. Petar Krupić je završio utakmicu s četiri gola. Tin Herceg je imao osam, a Marko Prpić pet obrana.

Norveške strijelce je predvodio Lasse Sunde Lid s devet pogodaka.

Za Hrvatsku je ovo šesto polufinale na juniorskim svjetskim prvenstvima, a za četvrto finale naši će mladi rukometaši u petak igrati protiv vršnjaka iz Španjolske, koji su u četvrtfinalu nadigrali Nijemce s 32-28.

Drugi polufinalni par čine reprezentacije Danske i Egipta. Egipćani su tek u produžetku pobijedili reprezentaciju Farskih Otoka s 38-34, dok su Danci s uvjerljivih 35-25 nadigrali Portugalce.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.