Kvalifikacije za SP / Hrvatska izborila plasman na Svjetsko prvenstvo, uvjerljiva igra bez greške protiv Finske!

Uzvrat Hrvatske i Finske počinje u 18 sati, a tekstualni prijenos iz minute u minutu utakmice pratite na RTL.hr.

16.4.2022.
19:20
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Hrvatski rukometaši opravdali su ulogu favorita i s dvije uvjerljive pobjede protiv Finske izborili su plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se od 11. do 29. siječnja 2023. održati u Švedskoj i Poljskoj.

Hrvatska je prije tri dana pobjedom u Vantii (34-21) praktički izborila odlazak na SP, a Varaždinu je u subotu odradila formalnost i uvjerljivom pobjedom 36-22 (18-10) potvrdila plasman na 15. uzastopno svjetsko prvenstvo.

Bila je to utakmica u kojoj pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno, svi su dobili priliku pa se čak 13 hrvatskih igrača upisalo među strijelce.

Hrvatska je već na poluvremenu imala osam golova razlike (18-10), a u nastavku je samo povećala prednost.

UŽIVO

Hrvatska - Finska = 36:22 (70:43)

58' Lijep gol Jaganjca iz daljine!

57' Finska je malo uhvatila priključak, ali jasno je kako se radi o rutinskim minutama utakmice. Hrvatska i dalje ima više od deset golova razlike.

46' Kakva obrana Mandića! Hrvatski je vratar potrčao do gola jer smo izvukli vratara u napadu, a fantastičnim instinktima pročitao je pokušaj Finca i spriječio čisti pogodak.

45' Finska zabija tek četvrti pogodak u poluvremenu, a strijelac je bio Miska Henriksson.

40' Finci ponovno vade golmana iz igre, a naši rukometaši iz napada u napad pogađaju prazna vrata. U strijelce se upisao i Leon Šušnja. Hrvatska ima ponovno 13 razlike.

39' Sada i Luka Cindrić veže uzastopne pogotke. Hrvatska kao da je na trening utakmici.

37' Glavaš zabija dva pogotka za Hrvatsku, a između njegove serije zabio je i Syrjala za Fince.

33' Prvi pogodak u poluvremenu zabija Marin Jelinić.

30' Ponovno kombinacija Karačić-Marić! Hrvatska ide s osam razlike na predah.

29' Hrvoje Horvat pozvao je timeout i posebnu akciju, ali Kauboji griješe pri akciji. Ipak, Marin Šego bio je spreman i zaustavio je jedan-na-jedan pokušaj Finske.

28' Mini-serija Karačića i Marića. Pivot zabija dva vezana pogotka uz lijepe asistencije Karačića.

25' Karačić zabija svoj prvi gol na utakmici, 15:9 vodstvo Hrvatske.

24' Granlund prekida crni niz Finske i zabija prvi pogodak nakon čak sedam minuta igre.

23U strijelce se upisuje i Marko Mamić. 14:8 vodi Hrvatska.

21' Divna finta Tina Lučina i fantastičan finish Klarice! Kauboji su opet uhvatili leteći momentum, plus pet za Hrvatsku.

19' Nevjerojatno što rade Finci. Ponovno iskorištavamo praznu mrežu, ovaj put zabija Klarica.

18' I Tin Lučin zabija na prazni finski gol.

17' Veron Načinović iskorištava prazni finski gol i zabija za ponovnih plus dva Hrvatske.

16' Serija Finske od tri pogotka! Vodstvo Hrvatske sada je samo jedan razlike...

12' Marić već treći put trese finsku mrežu. Hrvatska ima duplo više golova s vodstvom od 8:4.

11' Duvnjak je popratio gol Montonena s drugim pogotkom na utakmici. Kauboji vode tri razlike.

10' Glavaš zabija svoj drugi gol ovo popodne i ukupno deseti u dvije utakmice protiv Finske.

9' Bomba Duvnjaka s devet metara! Lopta je išla preko bloka i golmana, ništa što se tu može raditi - jednostavno Duvnjakova briljantnost.

8' Kakva predivna akcija Luke Cindrića i Marića. Divnom pass igrom naša je reprezentacija došla do novog pogotka.

6' Ponajbolji finski igrač B. Helander zabija za 3-2.

4' Odlična obrana Hrvatske! Nepropusna obrana forsirala je gubitak lopte Finske, a s druge strane Marino Marić iskorištava brzi napad i podiže na dva razlike.

3' Finska izjednačuje s druge strane nakon krasne akcije, ali Filip Glavaš brzo uzvraća za Hrvatsku s druge strane parketa.

2' Marin Jelinić zabija prvi pogotak na utakmici, vodstvo za Hrvatsku.

1' Počeo je susret između Hrvatske i Finske! Podsjetimo, Kauboji brane 13 golova prednosti.

17:55 Luka Cindrić je dobio priznanje za najboljeg hrvatskog rukometaša u 2021. godini!

Rukometaši hrvatske reprezentacije uvjerljivo su svladali Finsku u gostima u srijedu s rezultatom od 34:21 i time, praktički, osigurali plasman na nadolazeće Svjetsko prvenstvo koje se iduću zimu održava u Švedskoj i Poljskoj.

Danas je u 18 sati uzvratna utakmica u Varaždinu, a Kaubojima je za prolaz dalje dovoljno da sačuvaju prednost od 13 pogotka koju su osigurali u prvoj utakmici. Ne moraju juriti pobjedu, ali sigurno je kako će izabranici Hrvoja Horvata dati sve od sebe.

Velika je novost što će naši rukometaši nakon dugo vremena igrati reprezentativnu utakmicu pred punim tribinama. Nedostajala je ta paklena atmosfera koja je pratila naše rukometaše, tako da motiva za dobru igru ima mnogo.

U prvoj utakmici s Finskom Kauboji su uputili čak 59 udaraca na gol Finske, a samo ih je devet otišlo vas okvira. Najefikasniji je bio krilni igrač Filip Glavaš, koji je zabio osam pogodaka. Vlado Matanović dodao je dva, Marin Jelinić pet i Davor Ćavar četiri...