Francuska ponovno kobna za hrvatske rukometaše

Rukometaši Hrvatske nisu se uspjeli plasirali u polufinale svjetskog prvenstva za mlađe juniore koje se igra u Argentini. U četvrtfinalu smo ispali od Francuza, ali tek nakon produžetaka (30:31).

18.8.2011.
12:56

U osnovnom dijelu utakmice završilo je 27:27 s tim da su Francuzi izjednačili u posljednjoj sekundi. Od početka je to bila utakmica puna preokreta, pa su naši juniori tako poveli sa 4:1, međutim Francuzi su napravili veliki preokret i poveli 8:5. Ipak na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Hrvatske 12:11.

U drugom poluvremenu izabranici Silvija Ivandije vodili su cijelo vrijeme, u jednom trenutku čak i sa četiri pogotka razlike (20:16), ali su Francuzi uspjeli izjednačiti u 58. minuti na 25:25.

Uslijedila je luda završnica koju je Hrvatska zbog isključenja igrala s igračem manje, ali smo uspjeli povesti 26:25. Francuzi se brzo vraćaju, a kada je Luka Šebetić 11 sekundi prije kraja pogodio za novo vodstvo, činilo se da smo u polufinalu.

Tako nisu mislili Francuzi koji su preko Boschija u posljednjoj sekundi susreta došli do izjednačenja.

U produžecima naši su se protivnici vrlo brzo odvojili na +3, ali uspjeli smo se vratiti i imali smo posljednji napad za izjednačenje, ali je pogriješio Dominik Smojver i Hrvatsku čeka borba za plasman od 5. do 8. mjesta.

Najbolji pojedinac u momčadi Silvija Ivandije bio je Miličević s osam pogodaka, a Kaleb i Mandalinić su zabili po pet.