DOMAGOJ DUVNJAK LETI KAO SUPERMAN! / Sigurni smo, ovo će biti najljepši pogodak SP-a!

Nakon zagrijavanja protiv Saudijske Arabije, hrvatska rukometna reprezentacija je upisala i drugu pobjedu u skupini C na svjetskom prvenstvu u Francuskoj porazivši Mađarsku 31-28 (11-11).

15.1.2017.
8:56

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena naše reprezentacije. U prvom smo gledali nervoznu igru s mnogo pogrešaka i problema, posebice u napadu, dok je nastavak susreta donio bitno bolju predstavu. Ubrzali smo igru, proradio je napad, a Filip Ivić je bio sjajan na vratima. Hrvatska je u prvom poluvremenu gubila i sa četiri razlike (7-11), dok je u drugom poluvremenu u jednom trenutku imala i plus pet (25-20).

HRVATSKA SJAJNOM IGROM U DRUGOM POLUVREMENU SLOMILA MAĐARSKU: /

Ivić briljirao na golu kauboja!

Kako je utakmica odmicala, posebice pred sami kraj, tako su naši igrali sve brže i poletnije. Jedna od ključnih karika bio je Domagoj Duvnjak, koji je protiv Mađara zabilježio čak 11 asistencija, uz pet pogodaka. Najimpresivniji je sigurno bio onaj u posljednjoj minuti utakmice. Upravo bi tu maestralnu izvedbu već sada mogli proglasiti najboljim pogotkom prvenstva. Cindrić i Horvat majstorski su izigrali mađarsku obranu, Zlajo je poslao 'cepelin', a Duvnjak je zabio okrenut leđima prema golu.

Hrvatska je ovim trijumfom produžila pobjednički niz protiv Mađara u službenim utakmicama koji traje već 19 godina. Posljednji poraz hrvatski rukometaši su od naših sjevernih susjeda doživjeli 1998. na europskom prvenstvu u Italiji (27-28). Nakon toga upisali smo osam pobjeda i jedan remi.