ČUDESAN PREOKRET HRVATICA: / Kraljice šoka se vratile nakon velikog zaostatka i napunile mrežu svjetskih prvakinja

Hrvatska ima i prednost kada su u pitanju susreti s Nizozemskom na velikim natjecanjima. Naime, od devet susreta do sada, Hrvatska je dobila pet, a Nizozemska četiri

14.4.2021.
21:05

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija nastup na HEP Croatia Cupu otvorila je velikom pobjedom nad svjetskim prvakinjama Nizozemkama 24:23.

"Kraljice šoka" je u toj utakmici vodila Snježana Petika, umjesto izbornika Nenada Šoštarića koji je u karanteni.

Hrvatice su dobro otvorile utakmicu i vodile od početka. Prvi put su "Kraljice šoka" otišle je na plus dva u osmoj minuti (5:3), no nizozemke su se vratile naon lošijeg starta i velikom serijom 5-0 otišle na plus tri.

Hrvatske rukometašice potom su zaigrale čvršće, malo po malo topile prednost protivnica i u 24. minuti stigle do novog izjednačenja 10:10.

Hrvatska je punih 14 minuta ostavila Nizozemsku bez pogotka i na predah otišla s plus tri, 13:10.

Drama u završnici

Nizozemke su u završnici utakmice došle jako plizu, u zanjoj minuti su imale samo gol zaostatka i napad za izjednačenje, ali Hrvatice su uspjele sačuvati svoju mrežu netaknutom.

U Hrvatskoj su najefikasnije bile Ćamila Mičijević sa sedam i Dora Krsnik s pet pogodaka.

Na golu je sjajna bila Tea Pijević koja je susret završila s 13 obrana.

Najefikasnija kod Nizozemske bila je Estevana Polman sa šest pogodaka.

HEP Croatia Cup

Poreč, srijeda, 20.00

Hrvatska - Nizozemska 24:23 (13:10)

60' Nizozemke nisu iskoristile zadnji napad, Hrvatska je pobijedila 24:23.

60' Ježić je izborila sedmerac, ali brani joj nizozemska vratarica.

59' Novi gol Nizozamaka, približile su se na samo jedan gol.

59' Gol Polman i nizozemke su se približile na dva gola.

57' Nizozemke smanjuju iz sedmerca i u zadnje tri minute ulaze s minus tri.

55' Hrvatice imaju pobjedu na dohvat ruke, Ježić zabija za plus četiri, a imamo i igračicu više.

52' Dva gola Nizozemske, približile su se na tri gola zaostatka

50' Nova velika obrana Pijević, vrhunskom intervencijom drži Nizozemke na minus četiri.

48' Nakon gola utakmice, vidjeli smo i obranu utakmice. Pijević je sjajno obranila kontru Nizozemki koje su mogle doći na minus tri.

46' Nizozemke smanjuju možda i najljepšim golom u utakmici. Prodale su Kraljicama šoka jedan 'cepelin'.

Hrvatska - Nizozemska

46' Hrvatska ima pet golova prednosti, Kraljice šoka vode 20:15 golom Dore Krsnik, najveća nam je to prednost u utakmici.

45' Pijević brani sedmerac i imamo priliku za plus pet.

43' Novi gol Dore Krsnik i Hrvatska ima četiri gola prenosti.

42' Krsnik promašuje sesmerac.

39' Debelić! Imamo tri gola prednosti.

38' Novi gol Mičijević, imamo dva gola prednosti.

Hrvatska - Nizozemska, Ćamila Mičijević

36' Mičijević zabija za Hrvatsku, Nizozemke odmah uzvraćaju i ponovno imaju tek gol zaostatka.

35' Loš početak Hrvatica, Nizozemke su se u prvih opet minuta nastvka približile na samo gol zaostatka.

33' Mičijević puca, Wester brani.

32' Nizozemke zabijaju i prekidaju hrvatsku seriju 6-0.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Hrvatska na odmor ide s plus tri, Krsnik je zabila za 13:10.

29' Kakva završnica Kraljica šoka, Mičijević povećava na 12:10.

27' Hrvatska vodi, velika serija 4-0 za 11:10.

26' Velika obrana Pijević, 10:10 ostaje na semaforu.

24' Izjednačenje, Dora Krsnik zabija za 10:10.

23' Hrvatska se približila na samo gol zaostatka. Sjajan šut Kalaus za 9:10.

21' Šteta, probijanje Blažević u napadu koji nam je mogao donijeti samo gol zoastatka, ali na sreću niti Nizozemke ne koriste svoj napad.

19' Nizozemke nisu uspjele iskoristiti napad za plus četiri i Krsnik nas iz semerca vraća na minus dva.

15' Mičijević nas vraća na minus dva, ali Pollman uzvraća u sljedećem napadu, ne uspijevamo se približiti Nizozemkama.

14' Nizozemke su se oporavile nakon slabijeg starta i sada su velikom serijom došli na plus tri.

12' Nismo uspjeli iskoristiti igračicu više i Nizozemke su pvi put došle u vodstvo. Zabila je Polman.

11' Hrvatska ima igračicu više nakon prekršaja na Ježić.

10' Vratile su se Nizozemke, iz sedmerca izjednačuju na 5:5.

9' Hrvatska se ne uspijeva odlijepiti, Vetering za 4:5.

7' Nizozemke su kompletne, ali Hrvatice vode. Debelić lijepo zabija za 4:3, a nakon toga i za 5:3. Imamo +2!

6' Hrvatska opet vodi. Nikolina Zadravec za 3:2. Nizotemke izjednačuju u sljedećem napadu golom Polman.

5' Prvo isključenje večeras, Broch ide dvije minute van zbog igranja nogom.

4' Nismo iskoristili napad za +2 i nizozemke izjednačuju.

3' Ćamila ponovno zabija, vodimo 2:1.

3' Nisu Hrvatice iskoristile napad i Nizozemke izjednačuju. Lois Ading je sigurna.

2' Prva obrana Pijević, pucala je Polman. Odličan početak Hrvatica.

1' Hrvatska vodi 1:0, Ćamila Mičijević zabija u prvom napadu.

1' Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad.

19.50 Utakmica počinje za 10 minuta.

Premda oslabljene i bez izbornika Nenada Šoštarića, hrvatska ženska seniorska reprezentacija u sjajnom raspoloženju dočekuje HEP Croatia Cup. Ovaj tjedan pred njima je HEP Croatia Cup na kojem žele pokazati zbog čega su bile najljepša priča Europskog prvenstva u Danskoj potkraj prošle godine, kad su osvojile brončanu medalju.

Turnir u Poreču sigurno je najjači ovog trenutka u svijetu. Naše rukometašice godinama nisu imale tako jake suparnice u prijateljskim susretima. Dolazak Nizozemske i Brazila svojevrsna je nagrada za sve lijepo što su nam priredile na posljednjoj europskoj smotri.

Jake Nizozemke

HEP Croatia Cup otvaraju Hrvatska i Nizozemska današnjim susretom koji počinje u 20:00 sati uz izravni prijenos na RTL 2 televiziji. Nizozemke su u Poreč stigle s devet igračica koje su bile na Europskom prvenstvu. Korona u redovima Borussie Dortmund zaustavila je dolazak čak pet igračica reprezentacije u Poreč. Ali Nizozemskoj se vratila njezina prva zvijezda Estevana Polman, nakon 238 dana od operacije koljena, inače najbolja igračica posljednjeg Svjetskog prvenstva u Japanu 2019. godine.

Uz nju, vratila se Yvette Broch, suigračica našeg dvojca iz Metza Ivane Kapitanović i Ćamile Mičijević. Tu je sjajna vratarka Tess Wester, jedna od najboljih svjetskih igračica Lois Abbingh pa Angela Malenstein,Debbie Bont, još jedna članica Metza itd,itd… Vodi ih Francuz Emmanuel Mayonnade, inače trener Metza.

Zanimljivo je i lijepo vidjeti da Hrvatska ima prednost kada su u pitanju susreti s Nizozemskom na velikim natjecanjima. Naime, od devet susreta do sada, Hrvatska je dobila pet, a Nizozemska četiri. U Danskoj, prije 127 dana, Hrvatska je senzacionalno slavila 27:25, osigurala drugi krug i svjetske prvakinje gurnula u situaciju da se moraju spašavati protiv Mađarske u posljednjem kolu. Na kraju je Nizozemska osvojila 6. mjesto, a Hrvatska otišla do bronce.

Izravni prijenos utakmice Hrvatske i Nizozemske pratite uživo od 20 sati na RTL 2.