EP U RUKOMETU 2022 / Crna Gora razmontirala Hrvatsku i ubila nam skoro svaku nadu za prolazak dalje

Najviše se u ovoj utakmici istaknuo vratar Nebojša Simić koji je bio spektakularan na golu Crne Gore

20.1.2022.
16:50
Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Crne Gore 32:26 u prvoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva. Hrvatska je ovim porazom praktički ostala bez šansi za prolazak u polufinale. Možemo proći samo teoretski.

Nakon što je uz Nizozemsku bila najugodnije iznenađenje prvog dijela natjecanja, Crna Gora je nastavila s odličnim rezultatima i na otvaranju drugog kruga. Nažalost, pobjedom protiv Hrvatske.

Zaslužena pobjeda Crne Gore

Desetkovana koronom, Crna Gora je na startu prvenstva poražena od svjetskih prvaka Danaca 30:21. Ali je zatim dobila Sjevernu Makedoniju sa 28:24, te na kraju šokirala Sloveniju sa 33:32 i poslala je kući. Pobjednički niz nastavila je i protiv Hrvatske pobijedivši neočekivano lako sa šest razlike.

Hrvatska je loše otvorila susret, no još je gore završila utakmicu. Crnogorska vrsta je u 13. minuti povela s dva gola razlike (5:3),u 28. minuti je imala četiri gola viška (13:9), a na koncu poluvremena i velikih šest razlike (15:9). U nastavku susreta Hrvatska je u nekoliko navrata smanjila na četiri gola zaostatka, no u posljednjih 10 minuta ušli smo sa čak osam golova zaostatka (20:28).

Crnogorci su nas u potpunosti nadigrali u svim segmentima igre. Bili smo spori i nedovoljni čvrsti u obrani, te bezidejni u napadu.

Simić nas uništio, Vujovići sjajni

Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović sa po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić sakupio 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je sabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao  sedam, a Mirko Alilović tri obrane.

Večeras se u našoj skupini još sastaju Francuska i Nizozemska, te Danska i Island.

Drugi nastup hrvatski rukometaši će imati u subotu u 20.30 protiv Danske.

Tijek utakmice

Hrvatska - Crna Gora 26:32

Kraj utakmice.

58' Novi pogodak Čupića koji je kod nas najbolji strijelac danas. Ali Čavor na drugoj strani potvrđuje tu visoku pobijedu Crne Gore.

55' Evo i Marina Šipića koji pogađa, ali nema tu vremena da se išta više napravi.

54' Pitanje pobjednika je riješeno, ali nije na odmet i poneka lijepa akcija. Lučin je dao na krilo za Jelinića koji skida paučinu.

52' Ovo sad izgleda ružno. Čavor se diže i lagano zabija. Hrvatska izgleda poraženo, moglo bi se reći i poniženo.

50' Branko Vujović zabija novi pogodak iz vana. Ovo je njegov sedmi gol, fascinantno je kakav šut ima ovaj dečko.

48' Čupić pogađa sa sedam metara, ali ponovo Ševaljević zabija za Crnu Goru.

47' Izgleda kao da nemamo nikakve šanse kad igramo 6 na 6. Simić brani fantastićno, ima 44 posto obrana, a Branko Vujović se raspucao.

46' Crna Gora je ostala bez dvojice igrača i Hrvatska je uspjela doći do dva uzastopna pogotka.

44' Čupić zabija svoj novi pogodak, siguran je sa sedam metara. Ali na drugoj strani trpa odlični Branko Vujović.

44' Ponovo sjajno brani Simić i Crna Gora zabija na drugoj strani. Danas će vjerojatno on biti igrač utakmice.

42' Ante Gadža zabija gol na silu, na snagu, ali nije to način na koji Hrvatska želi igrati.

41' Marko Lasica zabija svoj drugi pogodak i sad drugo poluvrijeme jako sliči na prvo.

40' Zabija Luka CIndrić gol kroz srce crnogorske obrane. Dvije minute će van igre ići Jakov Gojun.

39' Pogodak Marina Marina Marića spušta nas na pet golova zaostatka, ali Branko Vujović ponovo pogađa.

38' Taman Hrvatska malo krene, a onda nas SImić zaustavi, na drugoj strani zabijaju Ševaljević i Branko Vujović i Crna Gora je u potpunoj kontroli utakmice.

35' Ponovo zabija Načinović. Ovaj put preko cijelog terena na prazan gol kažnjava Crnogorce za igru 7 na 6.

34' Ali evo Crnogoraca. Grbović s crte zabija nakon dugog napada.

33' Alilović opet brani, a na drugoj strani Veron Načinović zabija za smanjenje vodstva Crne Gore. Odličan ulazak Hrvatske u drugo poluvrijeme.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Mirko Alilović otvorio je obranom, a Ivan Čupić pogotkom. Senatori reprezentacije nas sad nose na stratu prvog dijela.

30' Na poluvremenu se oglasio Ivano Balić koji je razgovarao s RTL-ovom reporterkom Ines Godom Forjan.

30' Ovo je bila najbolja akcija na utakmici. Pogledajte kakav su nam cepelin prodali Crnogorci.

30' Strašna akcija, cepelin su nam prodali Crnogorci, a onda smo dobili gol na prazna vrata. jako loš kraj poluvremena za nas. Miloš Vujović nas uništava, ima već šest pogodaka.

29' Nova, šesta obrana Simića koji je sad polako i ušao u glavu našim rukometašima. Novi time-out.

28' Što nam radi Miloš Vujović, ostao mu je velik prostor na krilu, a on je zafrknuo loptu oko Pešića za novi pogodak Crne Gore.

27' Bomba Ševaljevića za 12. gol Crne Gore. Trenutno nemamo rješenja za ove njihove vanjske šuteve.

26' Ševaljević nam se da da se primaknemo, dignuo se sa devet metara, no raspucala se i Hrvatska. Lučin je ponovo precizan.

24' Tin Lučin provlači jednu loptu pored Simića. i sad imamo samo dva gola zaostatka.

23' Novi pogodak Čupića s crte, ali uzvraća Crna Gora na drugoj strani. Obrana nam nije na razini.

22' Miloš Vujović zabija sa sedam metara za novo povećanje vodstva Crne Gore. Nikako se ne možemo primaknuti, bar zasad.

20' Otvorilo se ponovo za Cindrića i to je novi njegov pogodak. Odlično zasad igra Luka.

19' Curi obrana Hrvatske, ulaze nam Crnogorci na crtu kako god žele, a to otvara šut za Čavora s devet metara.

17' Nemanja Grbović s crte vraća Crnu Goru u vodtsvo od tri gola razlike, ali Luka Cindrić preuzima odgovornost i zabija peti hrvatski pogodak.

15' Konačno gol Hrvatske. Čupić pogađa sa sedam metara.

14' Miloš Vujović zabija gol u kontri, a zatim opet Vujović iz vana trese hrvatsku mrežu. Odlično igraju Crnogorci.

12' Nema gola već neko vrijeme, tvrda, baš tvrda utakmica u Budimpešti s puno prekršaja.

9' Sjajan gol Šipića nakon jako duge akcije. U padu je nekako pogodio s crte, a iznudio je i dvije minute isključenja.

7' Pogodak Vujovića, a na drugoj strani obrana Simića. Odlična minuta za Crnogorce.

6' Sada odlična obrana Hrvatske. Cindrić je ukrao loptu i zabio na prazan gol u kontri.

5' U prvih pet minuta malo golova, svatko je dobio po jedno isključenje, Crna Gora vodi.

1' Odmah na početku otvara se prostor za Čupića koji zabija prvi naš gol, ali Božo Anđelić na drugoj strani odgovara nakon odlične akcije Crne Gore.

1' Počela je utakmica. Sretno, Hrvatska!

15.13 - Pomoćnik izbornika Horvata Ivano Balić rekao je uoči utakmice da je cijelo jutro trajala drama s testom Davida Mandića, ali na kraju je ipak odlučeno da može danas nastupiti.

15.10 - Drago Vuković napravio novi razgovor u svojoj rubrici "Ej, dragi, Drago je".

15:00 - Javili su se iz Budimpešte i RTL-ov komentatorski tim FIlip Brkić i Nikša Kaleb.

14.45 - Jedan od "novih" hrvatskih rukometaša Vlado Matanović javio se putem holograma u studio RTL-a.

14.30 - Krenula je emisija "Vrijeme je za rukomet", a oglasile su se u njoj rukometne legende Drago Vuković, Goran Šprem i Petar Metličić.

13.30 - Otpao Ravnić, vraća se David Mandić. Nova lica u u momčadi su Mirko Alilović, Veron Načinović i Ivan Slišković.

13.00 - Još uvijek se čekaju rezultati PCR testovi od jučer.

Nakon Francuske i Srbije odnosno Ukrajine, pred Kaubojima su novi izazovi u Budimpešti. Čekaju je najmanje četiri nova suparnika u drugom krugu Europskog prvenstva. Prva reprezentacija s kojom igramo jedno je od najugodnijih iznenađenja natjecanja. Riječ je o Crnoj Gori.

Crna Gora je reprezentacija koja je imala najviše problema u pripremnom razdoblju. Gotovo da nije bilo igrača i člana stručnog stožera koji nije bio zahvaćen koronavirusom, a čak su i prve dvije utakmice turnira odigrali bez izbornika Zorana Roganovića na klupi. Tu je zadaću odradio njegov bivši suigrač, a sada pomoćnik Draško Mrvaljević. Ipak, uspjeli su sve to preživjeti i pored Danske, Sjeverne Makedonije i Slovenije proći među 12 najboljih reprezentacija Europe.

Desetkovana koronom, Crna Gora je na startu prvenstva poražena od svjetskih prvaka Danaca 30:21. Ali je zatim dobila Sjevernu Makedoniju 28:24, te na kraju šokirala Sloveniju s 33:32 i poslala je kući.

Europsko prvenstvo /

Najbolji u prvom krugu: Kauboj 'letio' terenom pa se našao gotovo na vrhu liste EHF-a! Evo tko je najbrži igrač prvenstva

Vujovići najopasniji

Vratar Nebojša Simić je u tri nastupa do sada skupio je 22 obrane, što je za jednu obranu više od oba naša čuvara mreže Ivana Pešića i Mate Šunjića kojeg smo uz sve to, jučer izgubili zbog pozitivnog nalaza. Najbolji crnogorski strijelci nakon prvoga kruga su dva Vujovića – Branko, desni vanjski je dao 20 pogodaka, a Miloš lijevo krilo je 14.

Uspiju li se oporaviti Stefan Vujović, Miloš Božović i Stefan Ćavor, Crna Gora bi mogla biti težak zalogaj za sve u drugom krugu. Sve su to redom igrači koji nastupaju za europske velikane, a imaju dosta iskustva i odličnog trenera.

Nikad bolji nastup na Euru za Crnu Goru

Ovo im je peti nastup na europskim prvenstvima. S dvije pobjede iz Debrecena dostigli su ukupni učinak iz 18 susreta prije toga. S tom reprezentacijom smo tri puta igrali do sada na europskim smotrama.

U Norveškoj 2008. godine pobijedili smo 34:26. Šest godina poslije u Danskoj 27:22 za Hrvatsku i konačno prije dvije godine u Austriji bilo je 27:21.

Hrvatska reprezentacija Crnogorce dočekuje u izmijenjenom sastavu u odnosu na prve tri utakmice, jer koronavirus nezaustavljivo hara našom svlačionicom, a ozlijedio se i Halil Jaganjac koji je već otputovao u Zagreb na oporavak.

Od dvoboja protiv Ukrajine, stiglo je čak sedam novih igrača, a iz reprezentativne mirovine je izašao i legendarni Mirko Alilović kako bi popunio rupu izostancima Mate Šunjića i Mateja Mandića.

Emisija Vrijeme je za rukomet počinje u 14.30, a dvoboj možete gledati na RTL-u u 15.30.