HRVATSKA - MAROKO 36-24 /

Luka Cindrić odigrao ponajbolju utakmicu za reprezentaciju ikad uoči bitke svih bitaka: Kapetan Duvnjak napustio igru zbog ozljede

Hrvatska upisala bodove u posljednjoj utakmici prve faze natjecanja na SP-u. Emisija 'Vrijeme je za rukomet' pravi je hit i danas. Marko Vargek, Petar Metličić, Goran Šprem i Drago Vuković donose najbolje komentare o rukometu

17.1.2023.
22:00
PIXSELL

28. SP u rukometu

3. kolo prve faze natjecanja - skupina G

Mjesto održavanja: Husqvarna Garden (Jönköping)

Početak: 20.30

Hrvatska - Maroko 36-24

Hrvatski rukometaši pobijedili su Maroko sa 36-24 (15-12) u posljednjoj utakmici prvog kruga Svjetskog prvenstva i s dva boda odlaze u drugi krug natjecanja u Malmo, gdje ih već u četvrtak čeka dvoboj protiv Danske. Imao je Maroko senzacionalnih 9-4, nije to izgledalo dobro, ali Luka Cindrić pobrinuo se sa 9 golova iz 9 pokušaja uz 4 asistencije da ga Marokanci sanjaju. Dino Slavić sa 33% obrana i službeno se nekako prometnuo u prvog golmana naše reprezentacije. Svi su nekako ugradili sebe u utakmicu. Jelinić ima pet golova iz pet pokušaja, Mihić 4-4, Šebetić 3-3.

OVO ĆE ODJEKNUTI /

Istup velikog Line Červara; 'Sad ću vam sve reći. Ljudi će ovo htjeti čuti, neovisno o tome što se ponekad u Hrvatskoj o tome šuti'

Da, naši rukometaši su u drugom dijelu bili odlični. Triput su se danas protiv Maroka u strijelce upisali Josip Šarac, Igor Karačić i Ivan Martinović te krilo Filip Glavaš. Dino Slavić je sakupio osam obrana.

Najbitnije iz ovog dvoboja je da se Luka Cindrić probudio i briljirao uoči sraza s aktualnim prvacima svijeta, Dancima, supersile svjetskog rukometa s kojima naši igraju "utakmicu svih utakmica" za hrvatski rukomet.

Dva boda u Malmo, ali...

Naši tako s dva boda odlaze u drugi krug natjecanja u Malmo, gdje ih već u četvrtak čeka dvoboj protiv Danske. Loše je to što nekako mislimo kako onaj bolni poraz od Egipta na otvaranju turnira još uvijek stanuje u glavama naših i što je protiv Maroka iz igre morao kapetan Domagoj Duvnjak.

Iako su Marokanci u 14. minuti imali prednost od pet pogodaka (4-9), Hrvatska je već do poluvremena okrenula rezultat (15-13), a u drugom dijelu pokazala svoju nadmoć.

Kod Marokanaca su prednjačili Rezzouki Reida i Hicham El Hakimy sa po pet pogodaka.

Danska uvjerljiva

Hrvatski rukometaši će već za dva dana, u četvrtak, 19. siječnja, u Malmou igrati vjerojatno odlučujuću utakmicu za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva protiv reprezentacije Danske, aktualnog dvostrukog svjetskog prvaka. Danci su prenijeli maksimalna četiri boda u drugi krug i s tri uvjerljive pobjede osvojili prvo mjesto u skupini H.

Hrvatska u tom dvoboju mora pobijediti da bi zadržala izglede za plasman u četvrtfinale, gdje će zaigrati po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz svake od četiriju skupina drugog kruga.

Nakon dvoboja protiv Danske, hrvatske rukometaše očekuju još dvije utakmice u glavnoj rundi: u subotu, 21. siječnja, protiv Belgije te u ponedjeljak, 23. siječnja, protiv Bahreina.

SKUPINA G (Jonkoping): SAD - Egipat 16-35 (7-19)

HRVATSKA - Maroko 36-24 (15-12)

LJESTVICA:

1. Egipat 3 3 0 0 96-57 6

2. HRVATSKA 3 2 0 1 98-77 4

3. SAD 3 1 0 2 66-102 2

4. Maroko 3 0 0 3 70-94 0

60' - Gotova je utakmica. Dino Slavić ima 33% obrana.

56' - Utakmica je riješena, Mihić je otipao do kraja - 3 od 3 Lovre Mihića. Krila se više trebaju uključiti u igru.

55' - Igor Karačić nakon dobre obrane iz kontre za +8 - 31-23. Dva boda nosimo u Malmo.

54' - Ivan Martinović ima 5 asistencija, Luka Cindrić 4. Šebetić je zabio 3 gola iz 3 pokušaja.

52' - Luka Cindrić 9 od 9. Ponajbolja je ovo predstava Luke u dresu Hrvatske.

50' - Slavić je na 6 obrana.

49' - 27-20 - Ponovno smo na +7 - najvećih u utakmici.

46.30 - Igor Karačić izvana zabija svoj prvi gol na utakmici. Nakon solo prodora, Igor je pospremio loptu u mrežu.

44' - Mate Šunjić skinuo je sedmerac, ali iz popravnog odbijanca zabijaju Marokanci.

42' - Gol Mihića, Duvnjak je šepajući sjeo na klupu. Filip Brkić javlja u prijenosu kako nije dobro. "Noga je u pitanju, ne djeluje dramatično", kaže Filip Brkić. Inače, Jelinić ima 4 od 4.

40' - Slavić uz veliku pomoć Cindrića skinuo je pokušaj s krila. Pročitao je Dino pokušaj na vrijeme i zatvorio kut.

39' - Dva vezana gola Maroka.

35' - Luka Cindrić lomi Maroko - 8 golova iz 8 pokušaja.

34 - Dino Slavić ima 4 obrane - 36% - vrlo dobro.

34' - Luka Cindrić ima 7 golova iz 7 pokušaja. Kako Cindra igra, kao zmaj...

31' - Cindrić za Glavaša na krilu za +3 - 16-13.

31'- Počeo je nastavak. Idemo podići igru!

30' - Gotovo je prvo poluvrijeme. Znači, 9-4 imao je Maroko tijekom prvog dijela, ali hrvatski uragan i Luka Cindrić postavili su, vratili stvari na svoje mjesto. Nezaustavljiv, prodoran, opasan je Luka Cindrić.

29' - Luka Cindrić 6 od 6. Kakva utakmica.

25.16 - Višak na krilu i Filip Glavaš zabija za 13-12.

22.39 - Diiinooo Slaaaviććć - super potez Slavića - potez dana na turniru. Dvije vezane obrane, to je to. Ideeemoooo....

22' - Nismo dobro reagirali u prvom napadu nakon time-outa, išli smo na silu iskoristiti 4 sekunde igrača više. Nije bilo potrebe za time. Dug napad bi bio uspješniji.

"Obrana nije dobra, previše golova primamo, moramo bolje to", vrištao je Hrvoje Horvat za vrijeme time-outa.

21.27 - Jelinić igra jako dobru obranu. Obrana se igra nogama, a ne rukama, a to Jelinić i pokazuje. Bravo bravo.

18.30 - Luka ima 4 od 4 uz asistenciju. Drži nas Cindra u igri. Ovo mu je najbolja utakmica za Hrvatsku na ovom turniru.

17.29 - Nabil Slasik, pivot starog kova, zabija 10 gol za Maroko.

16.56 - Veliki povratak hrvatskih rukometaša.

16.11 - Simultanka Cindrića. Zabio je dva gola, pa imao dodavanje, pa je opet zabio. Da nema Cindrića, pali bi rezultatski.

15.07 - Luka zabija opet, silovito je ušao u utakmicu Cindrić. To je Luka Cindrić kojeg Hrvatska treba!

15' - Luka Cindrić, Jelinić gol. Luka bravo na dodavanju. Izabrali smo krivu taktiku u obrani, inače - plitku obranu.

14' - Nema nas, igramo užasno. Marokanci igraju kao zmajevi. Inače, 35 razlike moramo izgubiti da bi ispali.

12.28 - Mučimo se u napadu, u obrani smo propusni i spori.

11.30 - Luka Cindrić nakon solo akcije odgovara pogotkom. Idemo Luka, idemo!

11' - Maroko ima 7-3. Strašno...

10' - Promašili su Marokanci, pogodio je marokanski šuter vratnicu, ali lopta se odbila u ruke suparnika Hrvatske.

9.50 - Isključenje dvije minute. Karačić. Na gol ide Dino Slavić.

9' - Stvaraju nam probleme Marokanci.

9' - Martinović je probao iza leđa, dobro se obranio Maroko. Kakva borbena utakmica, sve frca na terenu.

8' - Josip Šarac je zabio prvi gol na utakmici. Idemo dečki, probudimo se!

5.31 - 3-0 serija Marokanaca. Pa što je ovo?! Žurimo, žurimo. Sredite se dečki?! Prva kriza u utakmici naše reprezentacije. Ne možemo dobiti utakmicu u 5 minuta, tri napada imamo u kojima smo žurili. Nemamo strpljenja.

3.25 - Pivot Maroka, visok i jak, kurpulentan lik, zabija snažno i nezaustavljivo za 2-1 iz okreta.

2.45 - Jelinić zabija prvi lak gol danas - 2-0.

1.20' - Ivan Martinović zabija za 1-0. Bravo Ivane. Idemo obrana, obrana - igraj igraj, stisni stisni. Igramo 5-1 obranu. To je obrana s kojom smo zaustavili američku reprezentaciju i uništili su tranzicijom koja dolazi od obrane, naravno.

1' - Počela je utakmica. Sretno Hrvatska!

20.27 - Na redu je himna Maroka.

20.25 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

20.24 - Igrači izlaze na teren.

20.20 - "Najbolje da Luka Cindrić sam objasni što nije dobro", izjavio je Drago Vuković.

20.19 - "On je igrač koji više radi za bekove", kazao je Petar Metličić za Luku Cindrića.

20.12 - "Nemamo golmana, tu najviše lutamo i tu imamo problem. Moramo se tu ustabiliti", generalni je zaključak Metličića, Šprema i Vukovića.

20.12 - Ivano Balić je Ines Godi Forjan kazao uoči utakmice: "Ušao je Mate, dobit će dosta minuta da vidimo gdje je. Par dana nije trenirao. Moramo još vidjeti obranu 5-1, obrana je i vratari dosta dobro reagirali. Oni puno variraju obranu, ali s puno više kretnji u napadu nadam se kako problema neće biti".

20.02 - "Veći je pritisak igrati za Hrvatsku nego za Barcelonu, istina ali. Luka Cindrić može i mora bolje, kao što sam rekao. On bi, uz Duvnjaka i Karačića, trebao biti pokretaš svega, mozak igre", kazao je Petar Metličić u studiju RTL-a. Marko Vargek je najavio kako će u nastavku emisije još razgovarati o Cindriću.

19.54 - Počela je emisija "Vrijeme je za rukomet."

19.45 - Uskoro počinje "Vrijeme je za rukomet".

18.55 - Uhvatili smo Dragu Vukovića, osvajača olimpijskog zlata iz Atene 2004., uoči nove emisije "Vrijeme je za rukomet".

"Super sam. Dobro je, nova utakmica, novi izazov za naše momke. Mislim da neće biti teška utakmica, jer ako ćemo se opterećivati s Marokom onda stvarno, onda nismo ni trebali doći na prvenstvo. Trebamo raditi danas na samopouzdanju. Onda nas čeka pravi derbi protiv Danske. Ne garantira nam visoka pobjeda recimo četvrtfinale, ali svaka je pobjeda bitna za budućnost i za te momke, kao i za idući turnir. Kažem, utakmica kreće od 0-0, Danci su svjetski prvaci sa zadnja dva prvenstva. Što govorit o njima. Treba dati sve od sebe", rekao nam je kratko Drago Vuković.

18.04 - Evo i popisa igrača marokanske rukometne reprezentacije.

Marokanska rukometna reprezentacija danas protiv Hrvatske od 20.30. Utakmicu možete gledati na RTL-u. 'Vrijeme je za rukomet' počinje u 19.45.

17.55 - Jak RTL-ov tim oprašta se od Jönköpinga. Ines Goda Forjan poslala nam je fotke ekipe koja je bez premca. Svaka im čast, vrijedno dečki i cure rade kako bi vam donijeli rukometni spektakl u naše domove. Uz spomenutu Ines tu su Goran Latković, Filip Brkić i Nikša Kaleb.

RTL-ov tim u Jönköpingu. Opraštaju se od tog švedskog grada i idu u Malmö.

17.35 - Izbornik hrvatskih rukometaša Hrvoje Horvat zadovoljan je bio u nedjelju načinom na koji su mu odgovorili igrači na terenu i poručio- Spremni smo za Maroko!

"Trebala nam je jedna ovakva pobjeda, bez obzira što je to SAD. Da se malo vrati samopouzdanje, da krenemo u pozitivu, da se resetiramo. Neki koraci naprijed su napravljeni", rekao je Hrvoje Horvat. Pogledajte prilog RTL Sporta.

17.01 - Trener Nexea Branko Tamše rekao nam je u nedjelju kasno navečer puno toga u videoanalizi koju možete pogledati dolje:

"Jako mladi igrači odlaze iz Hrvatske i to trebam i želim naglasiti - Odlaze za jako niske novce na početku njihovih karijera. I tu se gubi škola, onaj rad koji trebaju proći, ono iskustvo. Vani su hrvatski igrači gladijatori, nema maženja i tepanja kao u Hrvatskoj, ne gledaju ih kao treneri u Hrvatskoj koji stoje iza svojih igrača. Moraš opravdati novce. Ako ne opravdaš, odmah te mijenjaju. Također, mladi hrvatski rukometaši vani dobivaju smiješne novce, a još tragičnije je da u Hrvatskoj ni to ne mogu dobiti i da odlaze u Mađarsku, Sloveniju itd... To je po meni najveći problem. Bez novca se jednostavno ne može. On je sastavni dio svega. Svi gledaju na novac, i roditelji tih igrača koji odlaze van kako bi zaradili. To je veliki problem hrvatskog rukometa i igrača", između ostalog je izdvojio Branko Tamše, slovenski rukometni trener.

15.58 - Valter Matošević u nedjelju nam je nakon utakmice protiv Amerikanaca kazao sljedeće:

"Govor tijela naših rukometaša je bio sasvim drugačiji ovog puta. Vidjelo se da igrači koji igraju i klupa dišu k'o jedan, da su apsorvirali Egipat, da su izanalizirali Egipat i jednostavno su ga zaboravili. Znači, izgledalo je to sasvim OK. Najbitnije da je Dino Slavić dobio samopouzdanje na golu i da se ta utakmica protiv Egipta zaboravila i da je nema - ne postoji - ona se izbrisala gumicom. To je iza njih. Okrećemo jednu novu stranicu. Jako je dobra bila Slavićeva izvedba, da dobije sigurnost. Čeka nas u utorak Maroko, posljednja utakmica u grupi G prvog kruga natjecanja po skupinama. Imamo prostora za probati finese, za probati nešto, neke taktičke varijante", objasnio nam je Valter Matošević, nekadašnji elitni hrvatski golman, danas trener, te dodao:

"Vidjeli smo solidnu 5-1 obranu - solidnu, ne jako jako dobru - obranu koja nam može biti stvarno jedan vjetar u leđa protiv Danaca. Drago mi je zbog Josipa Šarca. On stvarno igra ovu sezonu dobro u Bundesligi. Sjetimo se pretprošle godine kad je doživio jedan veliki peh. Isto je tada imao odlične partije, ali nije mogao biti s reprezentacijom. Evo, on je sad zdrav, pun elana i motiva što se vidi po njemu. Dobra rola u napadu, odlična u obrani. Dečko igra u dva pravca. Posebno mi je drago zbog njega. Vidim ja tu prostora i za Srnu, da se nadopunjavaju. On bi mogao biti taj koji bi mogao odlučiti kad će nam stvarno trebati taj vanjski šut u ključnim utakmicama". OVDJE pročitajte što nam je još rekao Valter Matošević.

15.51 - U četvrtak će u Malmöu naši rukometaši igrati utakmicu odluke protiv aktualnih svjetskih prvaka, moćnih Danaca. Još se ne znaju termini utakmica. Isto tako, Hrvatskoj treba pobjeda od 10 razlike protiv Danaca da osigura četvrtfinale. Da, dobro ste pročitali. Od 10 razlike - ali bitno za naglasiti da dosta toga ovisi i o utakmici između Egipta i Danske. Isto tako, naši rukometaši ukoliko ne izbore četvrtfinale ostaju bez mogućnosti nastupa na OI u Parizu 2024. - osim ako ne osvoje Euro sljedeće godine. Kako bilo, situacija u kojoj se nalaze naši rukometaši nije bajna, ali čuda se događaju u sportu. Sjetimo se samo onog protiv Poljske 2016. na Euru.

15.48 - Svjetsko rukometno prvenstvo koje se igra u Švedskoj i Poljskoj na rasporedu je do 29. siječnja, a još mnoštvo napetih i atraktivnih utakmica gledatelji mogu pratiti na glavnom kanalu RTL-a, zatim na kanalu RTL2 te online platformi PLAY.

15.28 - Dobar dan dragi čitatelji Net.hr-a, gledatelji RTL televizije, rukometni obožavatelji, sportski fanatici, dobar i ugodan ovaj kišni zimski dan. Naši rukometaši nastavlojaju svoj put na 28. SP-u u Jönköping - u kojem će danas odigrati posljednju utakmicu prve faze natjecanja prije odlaska u Malmöu. Svi znamo da nismo dobro započeli natjecanje. Bolan poraz od Egipta, vodeće momčadi u grupi G, zakompliciralo je priču za Hrvatsku koji žele nastaviti s dobrom atmosferom i istim učinkom kao i u prošloj protiv SAD-a, koji smo nakantali 18 (40-22). Naši rukometaši stoga žele razbiti i Maroko, te sa većim samopouzdanjem otići na megdan i pokušaj da se izbori četvrtfinale. Bit će iznimno teško, jer Hrvatska može dobiti i sa 6 razlike Dansku s kojom igra posljednju utakmicu prije četvrtfinala, a da ispadne iz utrke za TOP 8 - OVDJE pročitajte o kalkulacijama i situaciji u kojoj se nalaze naši rukometaši.