NOVA DVA BODA / Kauboji uništili Maroko na pogon Cindrića iako su gubili pet razlike: Upitnici ostaju u zraku

17.1.2023.
7:00

Hrvatski rukometaši pobijedili su Maroko s 36-24 (15-12) u posljednjoj utakmici prvog kruga Svjetskog prvenstva i s dva boda odlaze u drugi krug natjecanja u Malmo, gdje ih već u četvrtak čeka dvoboj protiv Danske.

Iako su Marokanci u 14. minuti imali prednost od pet pogodaka (4-9), Hrvatska je već do poluvremena okrenula rezultat (15-13), a u drugom dijelu pokazala svoju nadmoć.

Najbolji igrač Hrvatske u zadnjem nastupu u Husqvarna Gardenu u Jonkopingu bio je Luka Cindrić koji je postigao devet pogodaka. Marin Jelinić je postigao pet golova, a po triput su se u strijelce upisali Josip Šarac, Igor Karačić, Luka Šebetić, Ivan Martinović i Filip Glavaš. Dino Slavić je sakupio osam obrana.

Kod Marokanaca su prednjačili Rezzouki Reida i Hicham El Hakimy s po pet pogodaka.

Hrvatski rukometaši će već za dva dana, u četvrtak, 19. siječnja, u Malmou igrati vjerojatno odlučujuću utakmicu za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva protiv reprezentacije Danske, aktualnog dvostrukog svjetskog prvaka.

Danci su prenijeli maksimalna četiri boda u drugi krug i s tri uvjerljive pobjede osvojili prvo mjesto u skupini H.

Hrvatska u tom dvoboju mora pobijediti da bi zadržala izglede za plasman u četvrtfinale, gdje će zaigrati po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz svake od četiriju skupina drugog kruga.

Nakon dvoboja protiv Danske, hrvatske rukometaše očekuju još dvije utakmice u glavnoj rundi: u subotu, 21. siječnja, protiv Belgije te u ponedjeljak, 23. siječnja, protiv Bahreina.

UŽIVO!

Hrvatska 36-24 Maroko

----------------------------------------------

30' Kraj utakmice! Hrvatska 36-24 Maroko

58' Kako se lijepo Mihić orikrao na crtu i pogodio, marokanski vratar je ostao nemoćan

56' Rezzouki Reida i Hicham El Hakimy su najbolji strijelci kod Maroka, a upravo je Hakimy zabio svoj peti pogodak

55' Igor Karačić zabija pogodak pod prekršajem za 31-23

54' Marin Šipić je dobio loptu na crtu i bez poteškoća zabio za +7

52' Mohammed Zaher zabija 'golčinu' i u idućem napadu, no nije se ni Šebetić uplašio pokazati što zna! Dva sjajna pogotka

50' Prošlo je! Dino Slavić je imao loptu na ruci, no skliznula mu je i ušla u gol. Mohammed Zaher je strijelac

49' Ovo treba pohvaliti Kakva bomba Luke Šebetića koji se još traži na ovom SP-u

47' Prvi pogodak Igora Karačića! Dugo smo ga čekali, a sada se i on upisao na listu strijelaca

44' Sedmerac za Maroko nakon što je naš gol bio prazan! Rezzouki Reida je preuzeo odgovornost, Mate Šunjić je stao na gol i uspio obraniti udarac, no Marokancu se odbila lopta, a on ju je pospremio u mrežu

42' Nova odlična obrana Dine Slavića! Lopta je prošla na crtu, Slavić je podigao ruke iznad glave i uspio zaustaviti Marokance

40' Evo i Šebetića! Luka se odlučio za udarac i vratio prednost na +5

39' Odmah nakon što smo ostali s igračem manje otvorio se velik kut za Rezzoukija Reidu koji smanjuje zaostatak -4

38' Tek smo odradili isključenje, a sada smo ponovno ostali s igračem manje. Ivan Martinović je dobio dvije minute

36' Obranili smo se! Marokancima je ispala lopta, a kapetan Domagoj Duvnjak ju je sjajno prebacio prema Ivanu Martinoviću koji je imao lakši posao i zabio za +6

35' Isključenje za Josipa Šarca i sedmerac za Maroko! Rezzouki Reida je precizan

34' Neumoljivi Luka Cindrić zabija sa svoje pozicije i nastavlja niz, sedmi pogodak iz sedam udaraca

33' Hicham El Hakimy zabija za Maroko, dok se na drugoj strani diže Josip Šarac i sjajno puca pored Marokanca za 17-14

32' Kakva lopta za Filipa Glavaša koji je skočio s krila i ostavio marokanskog vratara bez šanse da skine ovu loptu

31' Yassine Belhou je dobio dvije minute isključenja nakon neopreznog starta na Ivanu Martinoviću

31' Počelo je drugo poluvrijeme na utakmici, lopta je za Hrvatsku

30' Kraj prvih pola sata u Švedskoj! Hrvatska 15-13 Maroko - Na predah idemo s dva razlike, no kako smo krenuli možemo biti zadovoljni.

29' Ponovno Luka Cindrić! Prvo ime u napadu Kauboja zabija šesti pogodak iz šest pokušaja

28' Ivan Martinović je krenuo u trk s desnog krila i silovitim udarcem od 96 kilometara na sat zatresao mrežu Maroka

27' Rezzouki Reida se prikrao s krila na crtu i uputio udarac, no sutkinje su dosudile prijestup

23' Kakve dvije obrane Dine Slavića!!! Izgledalo je kako će Marokanci pospremiti loptu koja im se odbila nakon prve obrane Slavića, no on je spustio rampu i zaustavio Nabila Slassija na crti

21' Pivot Nabil Slassi zabija s osam metara za Marokance, no kako su imali igrača manje njihova vrata su bila prazna. To je iskoristio Duvnjak i zabio za 11-11

21' Filip Glavaš je preuzeo odgovornost i pospremio loptu u mrežu

20' Agresivan Luka Cindrić u obrani! Hrvatska se obranila i krenula u kontru, a upravo je Cindrić poslužio Martinovića koji je pod vidljivim prekršajem. Sutkinje su pokazale na sedmerac

18' Opet zabija Maroko! Dino Slavić skinuo je lijevom rukom udarac izvana, no on se odbio do Nabila Slassija na crti koji je pospremio otpadak u mrežu

17' Kauboji su 'ukrali' loptu Marokancima, a Jelinić se sjurio sam prema praznim vratima Maroka i poentirao

16' Nabil Slassi bio primoren na udarac i pucao preko naših vrata, Hrvatska je krenula u napad i brzo ga realizirala. Cindrić ponovno koristi individualnu kvalitetu i zabija

15' Nakon što je asistirao za Marina Jelinića, Luka Cindrić hrabro prolazi kroz obranu treće momčadi Afrike i zabija pored nemoćnog vratara

15' Luka Cindrić odlično proigrava Marina Jelinića na lijevom krilu koji skače i zabija za -4

13' Sutkinje su nam oduzele loptu zbog pasivnog napada, nemamo rješenje u napadu! Izbornik još uvijek ne zove timeout

11' Mohamed Amine Bentaleb silovito pogađa s desnog vanjskog nakon skoka s devet metara... Maroko vodi +4

10' Amine Harchaoui pogađa vratnicu iz sedmerca, no lopta se odbila Marokancima u ruke te će oni imati novi posjed

10' Rezzouki Reida sjajno pogađa s desnog krila u lijeve rašlje, a već u idućem napadu je ponovno skočio s krila i iznudio sedmerac

8' Maroko je kaznio Kauboje i gotovo natjerao Horvata da pozove timeout! Šarac se dignuo, smanjio na -2 i donio nam malo mira

4' Kakva pogreška! Hrvatska je izgubila loptu koju su Marokanci progurali na lijevo krilo gdje Yassine Belhou zabija za vodstvo Maroka

3' Musa, Duvnjak i Jelinić zajedničkim snagama zaustavili su Marokanca! Nakon što su se Kauboji obranili, krenuli su u kontru koju je realizirao Marin Jelinić

2' Hrvatska uzvraća na drugoj strani također iz svog prvog napada! Zabio je Ivan Martinović

1' Prvi pogodak na susretu postigli su Marokanci, strijelac je Mohamed Amine Bentaleb

1' Počela je utakmica! Prva lopta će biti za Maroko

Hrvatska rukometna reprezentacija će večeras od 20:30 zaključiti prvu fazu natjecanja na Svjetskom prvenstvu utakmicom protiv Maroka u kojoj su dva boda imperativ.

Nakon razočaravajuće predstave u prvom susretu protiv Egipta, Kauboji su uništili SAD, a sada moraju nastaviti takvim ritmom ako žele nastaviti sanjati plasman u četvrtfinale.

'Očekujemo agresivan Maroko'

Utakmicu je najavio izbornik Hrvoje Horvat.

"Njihova slika prve utakmica sa SAD-om nije prava kao ni naša s Egiptom. Očekujemo agresivan Maroko, oni imaju fantastičnog golmana, vraćaju im se neki igrači. Agresivna obrana im daje dosta samopouzdanja, zabijaju mnogo lakih golova", rekao je.

POSEBAN DOGAĐAJ /

U Hrvatskoj je prije 14 godina počelo SP: Izgrađeno je šest Arena, a Kauboji su uzeli srebro

Obrana je ključ

Vratar Dino Slavić ističe kako je treba zaustaviti Marokance u postizanju lakih pogodaka.

"Dobro je funkcionirala 5-1 i 6-0 obrana i odmah sam i ja na golu bio sigurniji. Zabili smo neke lake golove iz kontre i polukontre. Maroko ima nekoliko dobrih igrača, pokušavaju zabiti što više lakih golova, na to se moramo spremiti. Mi smo se u utakmici protiv SAD-a dobro vraćali i nadam se da ćemo nastaviti u tom ritmu", istaknuo je.

'Priprema za drugi krug'

Lovro Mihić smatra kako je Maroko još jedna dobra priprema uoči drugog kruga.

"Protiv SAD-a smo odradili vrlo dobru utakmicu, bili smo ozbiljni u obrani, mislim da smo i u tranziciji prema naprijed i prema nazad dobro doradili posao. To je još jedna utakmica kao priprema za drugi krug i moramo odraditi posao najbolje što je moguće. Znamo kako oni igraju, imaju dublju obranu, moramo pripremiti što ćemo raditi, dogovoriti se i mislim da onda neće biti problema", zaključio je.

Gdje gledati?

Svjetsko rukometno prvenstvo koje će se igrati u Švedskoj i Poljskoj na rasporedu je od 11. do 29. siječnja, a više od pedeset napetih i atraktivnih utakmica gledatelji će moći pratiti na glavnom kanalu RTL-a, drugom kanalu RTL2, online platformi PLAY, ali i našem portalu Danas.hr.