Nadal gazi prema novom finalu Roland Garrosa!

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u 4. kolo drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa glatkom pobjedom nad Argentincem Leonardom Mayerom.

31.5.2014.
19:26

Branitelj naslova slavio je nakon dva sata i 17 minuta igre sa 6-2, 7-5, 6-2, a Argentinac je pravi otpor pružio jedino u drugom setu. Naime, čak je i poveo s 5-4, te bio na dva poena od uzimanja seta, ali je Nadal ostao čvrst na svom servisu. Potom je oduzeo servis Mayeru i mirno zaključio set, ujedno i meč.

Nadal će u četvrtom kolu igrati protiv Srbina Dušana Lajovića, koji je sa 6-4, 7-5, 6-3 bio bolji od Amerikanca Jacka Socka. Najbolji je to rezultat karijere za srbijanskog predstavnika, pred kojim je idućeg tjedna najveći ispit njegove karijere.

Nakon što mu je susret predao Ivo Karlović, Južnoafrikanac Kevin Anderson saznao je da će mu suparnik u četvrtom kolu biti David Ferrer. Španjolac je sa 6-2, 7-6(2), 6-3 bio bolji od Talijana Andreasa Seppija.

Kod tenisačica su fantastičan meč odigrale Svetlana Kuznjecova i Petra Kvitova. Ruskinja je nakon više od tri sata igre slavila sa 6-7(3), 6-1, 9-7. Dva je puta spašavala servis za meč, nakon što je propustila dvije vezane meč-lopte. Kod vodstva 8-7 u trećem setu Kuznjecova je breaknula Kvitovu na 0!

Prolazak u četvrto kolo zasada su izborile i Lucie Šafarova, Sloane Stephens, Simona Halep, Jelena Janković i Sara Errani. Najveće iznenađenje priredila je Šafarova, koja je sa 6-3, 6-3 bila bolja od Ane Ivanović. Preostale su spomenute tenisačice lakoćom dobivale svoje susrete u dva seta.

Španjolski tenisač Rafael Nadal priznao je nakon pobjede protiv Leonarda Mayera u 3. kolu Roland Garrosa da ima problema s leđima.

Branitelj naslova i prvi tenisač svijeta izborio je osminu finala 6-2, 7-5, 6-2 pobjedom nad Argentincem Mayerom, te će četvrtfinale i apsolutni rekord po nizu pobjeda na Roland Garrosu tražiti protiv Srbina Dušana Lajovića. No, u tome će ga, kako je otkrio nakon današnjeg meča, malo kočiti leđa.

- Osjećao sam bol u leđima. Nisam ništa forsirao na servisu. Imao sam probleme s leđima tijekom cijele svoje karijere, kao i ove godine na Australian Openu – otkrio je Nadal.

Španjolac je pobjedom nad Mayerom izjednačio vlastiti niz pobjeda koji je sada ponovno na brojci 31. Posljednji je put poražen 2009. godine, kada ga je u 4. kolu zaustavio Šveđanin Robin Soderling, kasniji finalist.

- Nadam se da ću biti maksimalno spreman za taj susret – zaključio je Nadal. Zalazak sunca spriječio je da škotski i njemački tenisač Andy Murray i Philipp Kohlschreiber dovrše sjajan susret 3. kola drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa.

Manjak danjeg svjetla spriječio je nastavak susreta pri rezultatu, gledano iz kuta sedmog nositelja Andyja Murrayja, 3-6, 6-3, 6-3, 4-6, 7-7! Nijemac je dobio prvi set, iako je Škot prvi stigao do breaka prednosti, no nakon toga je Murray dominirao terenom sve do sredine četvrtog seta.

Kohlschreiber je u čak dva navrata imao break minusa, no svaki se put vraćao i onda u konačnici oduzeo početni udarac Škotu kod 4-4 i bez problema odservirao za 6-4. Veliku je priliku imao Nijemac kod 5-5 u petom setu, ali je Murray sjajnim pick-up backhandom poslao loptu u sam kut Kohlschreiberove polovice terena.

Igrači do kraja prekida više nisu opasnije prijetili, a svoj će susret nastaviti u nedjelju, nakon susreta Tomaša Berdycha i Johna Isnera, ali ne prije 12:30.

Sumrak je prekinuo susret i na centralnom terenu Philippe Chatrier, na kojem su igrali Fernando Verdasco i domaći predstavnik Richard Gasquet. Španjolac je vodio sa 6-3, 6-2, 2-2 u trenutku kada je sudac odlučio smilovati se zahtjevima Francuza i prekinuti susret. Isti će biti nastavljen u nedjelju nakon ogleda Njemice Angelique Kerber i Kanađanke Eugenie Bouchard.

Druga Njemica, Andrea Petkovic, je rastužila domaće navijače izbacivanjem Kristine Mladenovic, igračice koja je u 1. kolu šokirala drugu nositeljicu Na Li. Njemica je bila bolja rezultatom 6-4, 4-6, 6-4.

Sjajan su susret kod tenisača odigrali Guillermo Garcia-Lopez i Donald Young, a Španjolac je u konačnici slavio pobjedu 6-2, 6-4, 2-6, 6-7(4), 6-4.

Krajnje zanimljiv i neobičan dvoboj odigrali su Gaël Monfils i Fabio Fognini. Monfils je razveselio francuske navijače pobjedom, no bio je to čudan ogled u kojem su obojica na momente igrali briljantno, a već pet minuta kasnije poput igrača koji igraju na ITF turnirima. Monfils je u konačnici slavio rezultatom 5-7, 6-2, 6-4, 0-6, 6-2!

Roland Garros, 3. kolo:

Tenisači Nadal (1) – Mayer 6-2, 7-5, 6-2 Lajović – Sock 6-4, 7-5, 6-3 Anderson – Karlović 6-3, predaja Ferrer (5) – Seppi (32) 6-2, 7-6(2), 6-3 Monfils (23) – Fognini (14) 5-7, 6-2, 6-4, 0-6, 6-2 Garcia-Lopez – Young 6-2, 6-4, 2-6, 7-6(4), 6-4 Murray (7) – Kohlschreiber (28) 3-6, 6-3, 6-3, 4-6, 7-7 prekid Verdasco (24) – Gasquet (12) 6-3, 6-2, 2-2 prekid

Tenisačice Kuznjecova – Kvitova 6-7(3), 6-1, 9-7 Šafarova (23) – Ivanović (11) 6-3, 6-3 Stephens – (15) – Makarova (22) 6-3, 6-4 Halep (4) – Torro-Flor 6-3, 6-0 Janković (6) – Cirstea (26) 6-1, 6-2 Errani (10) – Gluško 6-0, 6-1 Petkovic (28) – Mladenovic 6-4, 4-6, 6-4