385. "OLD FIRM" / Rengersu pobjeda i bod zaostatka za Celticom

Oba pogotka za Rangers postigao je Kenny Miller, a strijelac za goste bio je Aiden McGeady.

4.10.2009.
17:38

U jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu, Rangers je na stadionu Ibrox pred 50.376 gledatelja pobijedio Celtic 2:1 i približio se vodećem Celticu na samo jedan bod zaostatka.

Oba pogotka za Rangers postigao je Kenny Miller, prvi u osmoj, a drugi u 16. minuti utakmice, dok je strijelac za goste bio Aiden McGeady iz jedanaesterca u 25. minuti.

Bio je to prvi "Old Firm" derbi ove sezone, te 385. u povijesti. Rangers je uspješniji, upisao je 154 pobjede, 139. puta je slavio Celtic, dok su 92 utakmice završile bez pobjednika.

Nakon sedam kola Celtic vodi sa 16 bodova, na drugom mjestu je Rangers sa 15 bodova, dok je treći Hibernian sa 13 bodova.