MESSI I DALJE NEZAUSTAVLJIV / Real doživio još jedan sramotni poraz

Messiju je ovo bila prva utakmica nakon što je s 86 zgoditaka oborio 40 godina star rekord Gerda Müllera, a u Cordobi je još povećao svoj rekord. Barca je već u prvoj utakmici igrala u najjačem sastavu, pa će uzvrat na Nou Campu biti formalnost.

13.12.2012.
7:39
AP

MADRID - Argentinac LeoMessi postigao je oba zgoditka za Barcelonu, koja je u prvoj utakmici osmine finala Kupa Kralja slavila kod drugoligaša Cordobe s 2:0, a Messi je tako stigao do svog 87. i 88. pogotka u godini.

S druge strane, nogometaši Real Madrida osramotili su se na gostovanju kod Celte iz Viga. Igrači Josea Mourinha izgubili su 2:1 od 15. momčadi Primere pa ih u uzvratu čeka dosta težak posao. Domaći su golovima Bermeja i Bustosa imali odličan rezultat pred drugu utakmicu, no tri minute prije kraja konačni omjer postavlja CristianoRonaldo. LukaModrić odigrao je cijeli susret za gostujući sastav.

A plasman u četvrtfinale već mogu slaviti nogometaši Seville koji su s čak 5:0 slavili na gostovanju kod Mallorce. IvanRakitić je igrao do 52. minute za Sevillu.

Istodobno, Athletic Bilbao je ispao u zadnjoj utakmici šesnaestine finala nakon što je od kuće odigrao samo 1:1 s trećeligašem Eibarom. U prvom susretu nije bilo zgoditaka, pa su Baski ispali zbog primljenog gola u gostima.