PALO deset golova / Real deklasirao Sevillu, Rakitić zabio dva gola

Ogled Reala i Seville najefikasnija je utakmica ove sezone u Primeri, ali ne i u povijesti španjolskog prvenstva. Rekord još uvijek drži ogled između Athletic Bilbaoa i Racing Santandera iz 1933. u kojem je palo čak 14 golova, a završio je pobjedom Athletica 9-5.

31.10.2013.
9:09
AP Images

U susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na Santiago Bernabeu deklasirao Sevillu 7-3, a dva gola za gostujući sastav postigao je hrvatski reprezentativac IvanRakitić.

Luka Modrić je utakmicu započeo na klupi 'Kraljevskog kluba', a u igru je ušao 19 minuta prije kraja susreta. Veznjak Seville je prvi gol zabio u 38. minuti iz jedanaesterca, a drugi prekrasnim lobom u 63. minuti. Rakitić je mogao ubilježiti i 'hat-trick', no u 74. minuti je promašio jedanaesterac.

Hrvatski veznjak je ove sezone zabio već sedam golova i trenutačno je četvrti strijelac Primere.

Golove za Real zabili su Gareth Bale (14, 27), Cristiano Ronaldo (32-11m, 60, 71), te Karim Benzema (53, 80), dok je strijelac za Sevillu bio i Bacca u 40. minuti.

Real je ovom pobjedom zadržao treće mjesto na ljestvici sa 25 bodova, šest manje od lidera Barcelone. Na drugom mjestu je Atletico Madrid sa 27 bodova i utakmicom manje.