Srna odigrao cijelu utakmicu / Poništili Eduardov pogodak u pobjedi nad Čornomorecom

3.12.2013.
20:14
Mika Volkmann/DPA/PIXSELL/Ilustracija

U susretu 18. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je na gostovanju u Odesi pobijedio Čornomorec 1-0 i sada ima pet bodova više od najbližeg pratitelja kijevskog Dynama.

Pogodak odluke postigao je Luiz Adriano u 44. minuti susreta. Za Šahtar je cijeli susret odigrao kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna, dok je Eduardo da Silva ušao u igru u 65. minuti. Hrvatski napadač je u 88. minuti postigao pogodak, no poništen je zbog zaleđa.

Šahtar vodi na ljestvici sa 41 bodom, Dynamo je drugi sa 36 bodova, dok je na trećem mjestu Metalist iz Harkiva sa 35 bodova, ali i dvije utakmice manje. Čornomorec je četvrti sa 35 bodova, a Dnjipro peti sa 34 boda i dva susreta manje.