DANSKA BEZ MEDALJE / Poljaci osvojili broncu!

Reprezentacija Poljske je pobjedom protiv Danske 23:31 u utakmici za treće mjesto osvoji brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu.

1.2.2009.
15:38

Reprezentacija Poljske je srebrnoj medalji iz Njemačke nadodala još i brončanu medalju sa Svjetskog prvenstva iz Hrvatske pobjedom protiv Danske 23:31.

Danci su bolje otvorili utakmicu i poveli s 7:5 u 17. minuti, no to je bilo najbliže što su stigli medalji na ovom prvenstvu.

Poljaci predvođeni Karolom Bieleckim, koji je svoje pravo lice pokazao tek u posljednjoj utakmici, poluvrijeme završavaju s vodstvom 14:11. Danski napad se je jednostavno raspao, a u igri ih je držao jedino mladi Mikkel Hansen.

Drugo poluvrijeme je počelo na isti način kao što je prvo završilo. Karol Bielecki je nastavio puniti mrežu Danaca, a Mikke Hnasen je davao sve od sebe kako bi Danska ostala u igri.

Poljska zasluženo slavi brončanu medalju, dok europski prvaci Danci kući odlaze praznih ruku.

Mikkel Hansen je zabio 10 pogodaka iz 13 pokušaja za Dance, a Karolu Bieleckom je trebao jedan pokušaj više kako bi zabio isto toliko za Poljake.