24. KOLO NLB LIGE /

Pobjede Zadra i Zagreba, poraz Splita

Pobjedom su Zadrani zadržali šansu za završni turnir, Zagreb je pokazao dobru formu, a Split dugo mučio Partizan.

7.3.2009.
20:53

Košarkaši Zadra u 24. su kolu regionalne NLB lige na svom parketu svladali Crvenu zvezdu sa 71-61 (19-19, 16-13, 19-13, 17-16), te tako ostali u konkurenciji za plasman za završni turnir. Najefikasniji u sastavu Zadra bio je Hrvoje Perić sa 18 koševa, dok je kod Crvene zvezde Vladimir Štimac postigao 12 poena.

Košarkaši Zagreba upisali su novu pobjedu u regionalnoj NLB ligi, čime su potvrdili uspon forme koji proživljavaju posljednjih tjedana. U Trnskom su svladali FMP 83-77, te tako došli do sedme pobjede u sezoni. Zagreb je vodio cijelu utakmicu, makar je FMP pri kraju susreta zaprijetio došavši na zaostatak od samo tri poena (78-75) minutu prije kraja utakmice. Ante Tomić je kod Zagreba odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu, te je njegova statistika na kraju otkrila: 22 poena, šest skokova i devet asistencija. Damir Mulaomerović je dodao 15, ali je promašio čak sedam trica.

Split je dugo vremena u Beogradu mučio Partizan, koji je prije par dana pobijedio Panathinaikos u Euroligi, gdje će igrati u četvrtfinalu. Iako je Split vodio na poluvremenu 40-37, a početkom treće četvrtine je i podigao prednost na +7, Partizan je slavio 83:73. U samo nekoliko minuta je Partizan okrenuo rezultat i mirno priveo ovaj ogled kraju. Kod Splita su najzapaženiji bili Jamon Lucas sa 21 poenom i šest asistencija, te Mario Delaš sa 16 koševa.

REDOSLIJED: 1. Partizan 22-2, 2. Crvena zvezda 18-5 (-1), 3. Cibona 17-6 (-1), 4. Hemofarm 16-7 (-1), 5. Zadar 15-8 (-1)..., 9. Split 9-15..., 11. Zagreb 7-17...