Partizan se obrukao u Mađarskoj

Ekipa Solnoka iznenadila je Partizan u 13. kolu ABA lige

16.12.2012.
20:00

Košarkaši Partizana izgubili su na gostujućem terenu od mađarske ekipe Solnok sa 70:68 (26:17, 21:18, 7:17, 16:16), u 13. kolu regionalne Jadranske lige.

To je četvrti poraz šampiona Srbije u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Solnok zabeležio treću pobedu.

Crno-beli su loše otvorili utakmicu dopustivši protivniku da stekne prednost, pa su na poluvreme otišli sa minus 12 poena. U nastavku su izabranici Duška Vujoševića zaigrali nešto bolje i sugurnije, međutim, nisu se snašli u poslednjoj četvrtini, kada su bili nesigurni u šutu.

U dramatčnoj završnici Solnok je igrao staloženije i na kraju neočekivano došao do bodova, postigavši tek treću pobedu ove sezone.

Najzaslužniji za trijumf domaćina bili su Bader sa 18, Kalve sa 16 i Horvat sa 13 poena, dok su kod Partizana najefikasniji bili Gordon sa 20 i Bertans sa 12 poena.