DVA HRVATA U DRUGOJ VOŽNJI / Zubčić razočarao u prvoj u Madonni: Vidoviću treba zapljeskati

22.12.2021.
19:18
Luka Stanzl/PIXSELL

Francuz Clement Noel ostvario je najbolji rezultat (45.73 sekundi) prve vožnje noćnog slaloma za Svjetski kup u talijanskoj Madonni di Campiglio, a hrvatsko skijanje će u drugoj vožnji imati dvojicu predstavnika, Filipa Zubčića i Mateja Vidovića

VELESLALOM ISPOD OČEKIVANJA /

Filip Zubčić odradio vrlo dobro drugu vožnju, ali nije mogao ni do plasmana među prvih 10

Zubčić 27., Vidović 28.

Zubčić je za Noelom zaostao 2.08 sekundi, što je bio 27. rezultat prve vožnje, dok je Vidovićev zaostatak bio 2.14 sekundi, što ga je dovelo do 28. pozicije.

Treći hrvatski predstavnik na ovom natjecanju bio je Samuel Kolega koji je imao startni broj 40 i u trenutku ulaska u cilj imao 30. rezultat (48.22). No, na kraju je završio na 38. mjestu, a od plasmana u drugu vožnju dijelilo ga je 27 stotinki.

Sebastian Foss-Solevaag drugi

Uz pobjednika prvog slaloma sezone u Val d'Isereu, najbrži u prvoj vožnji noćnog slaloma u Madonni di Campiglio bili su aktualni svjetski prvak Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag (+0.53) i Šveđanin Kristoffer Jakobsen (+0.70) koji je u Francuskoj osvojio drugo mjesto.

Unutar jedne sekunde zaostatka za Noelom bili su još Britanac Dave Ryding (+0.73), Francuz Alexis Pinturault (+0.80) i Talijan Alex Vinatzer (+0.92).

Druga vožnja je na rasporedu od 20.45 sati.