POVIJESNI USPJEH 'ZMAJEVA' /
Tri naroda, tisuće priča i samo jedan osjećaj! BiH slavi: 'Upi*ao sam se od dragosti!'
Hrvatski veslači Martin i Valent Sinković donijeli su Hrvatskoj drugu zlatnu medalju na Olimpjskim igrma u Rio de Janeiru.
Iako je nakon 1500 metara izgledalo da bi Griškonis i Ritter mogli šokirati svjetske prvake, čudesno su Valent i Martin odradili posljednju četvrtinu staze.
Sinkovići su u konačnici slavili sa sekundom i 11 stotinki prednosti. Broncu su osvojili Norvežani Borch i Tufte. Ovo je, inače, Hrvatskoj prva zlatna medalja u veslanju na Olimpijskim igrama od samostalnosti.
Ubrzo su stigle čestitke zlatnim veslačima, iz Olimpijskog saveza, Dinama i raznih drugih sportskih udruga i samih sportaša.